Skip to main content

AccessTr.neT


ekte bulunan raporlama kısımlarını kaldırma

ekte bulunan raporlama kısımlarını kaldırma

#1
Herkese merhaba,
yapmış olduğum projeme uygun formda örnekler aradım.Güzel bir resim ekleme örneği buldum.Üçlü resim ekleme.
Projemde raporlamaya gerek yok örnekte raporlama var.Var olan raporlama kısımlarını çıkardığımda hata veriyor.sanırım yanlış kodları çıkarıyorum.ekteki örneği sadeleştirebilirmiyiz?Sadece resim ekleme silme olsa yeter.Resimi kopyalama ismini değiştirme vs gibi şeylere ihtiyacım yok.Sadece resim eklesin yeter.Şimdiden teşekkürler.
.rar 3 lü resim_ekleme_mehmet çalışma (1).rar (Dosya Boyutu: 40,63 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#2
https://accesstr.net/konu-ozel-bir-resim...sim+ekleme      

konunun asıl sahibene çok teşekkürler.
Cevapla
#3
sayın maras321,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

1)

Alıntı:Var olan raporlama kısımlarını çıkardığımda hata veriyor.

ifadenize yönelik olarak;
form üzerindeki raporlama işlemleri (denetimler,kodlar) tamamen bağımsız ve sadece görselini görmek amacı ile dahil edilmiş ilavelerden oluşmaktadır.

dolayısı ile de,form üzerinde yer alan Komut30 adlı denetimleri kaldırmanız ve kod sayfasında Komut30 adlı butonun TIKLANDIĞINDA olay yordamı içerisinde yazılı kodları ister etkisizleştirmeniz ya da isterseniz komple silmeniz yeterlidir.

Metin27 denetimi bu işlemler için gerekli görülmektedir.çünkü;ImagePath değeri bu denetime atandığından dolayı,bu değer üzerinden tabloya resmin yolu ve adı dahil edilmektedir.tabloya da resim yolu kaydedilmesi gerektiğinden dolayı,bu denetimin kalması uygun olacaktır kanısındayım.tercih ve takdir sizindir.

2)

Alıntı:Resimi kopyalama ismini değiştirme

ifadenize yönelik olarak;
DEĞİŞTİRME diye bir işlem yok aslında.aksine bu ifade ile kast edilen,eğer seçili bir resim mevcut iken,olur da bu seçilen resmi bir başkası ile değiştirmek isterseniz diye ekleme ile birlikte değiştirme ifadeleri birlikte kullanılmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#4
görmek istemediğiniz metin kutusu vs neyse [form tasarım görünümünde iken] üzerine tıklayın özelliklerinden biçim e gelin görünür ü hayır yapın formu normal açtığınızda  o nesne görünmez
Cevapla
#5
(16/11/2016, 19:12)simendifer yazdı: görmek istemediğiniz metin kutusu vs neyse [form tasarım görünümünde iken] üzerine tıklayın özelliklerinden biçim e gelin görünür ü hayır yapın formu normal açtığınızda  o nesne görünmez

amacım formda bulunan kod ve çaılışma şeklini kenndi projeme uygulamak.Dediğiniz sadece gizlemek ben gizlemekten ziyade kodların içerigine göre eklemek istiyorum.
Cevapla
#6
tamam hallettim sayın atoz112  ve simendifer  teşekkürler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task