Skip to main content

AccessTr.neT


Eski Tablo Ve Yeni Tablo Arasındaki Kurulamayan Bağ

Eski Tablo Ve Yeni Tablo Arasındaki Kurulamayan Bağ

Çözüldü #1
iyi akşamlar. çok acil yardıma ihtiyacım var. 3-4 yıllık veri tabanıma ekstra bilgiler girmem gerekiyordu ancak veri tabanını kasmamak adına yeni bir tablo oluşturdum ve bu uzun bilgileri bu tabloya işlemeye karar kıldım formda yeni tablomun birleştime özellikleri modülü cıktı burda ilk tablomdaki "2014" "ilce_id" (otomatik sayı) ile yeni tablom "tbl_eklentiler" in "ilce_id"(sayı) tablodaki 3. seçeneği (2014 deki tüm alanlar ile tbl_eklentilerdeki birleşen alanlar) seçerek birleştirdim. formda kayırlar arasında ileri geri gidebiliyorum böyle iken ama yeni tablonun txt lerine bilgi girdiğim zaman (run_time eror 3022 hata kodunu veriyor ve kayıt papamıyorum.. yeni tablonun ilce_id sine 2014 un ilce id si ilenmiyor lütfen yardım
Cevapla
#2
Merhaba, anladığım kadarıyla, 2014 ve tbl_eklentiler isimli iki tablo var. Bahsettiğiniz gibi birleştirme yaptıysanız tbl_eklentiler tablosunda ilce_id alanına girdiğiniz sayı daha önceden 2014 isimli tabloda kayıtlı olması gerekiyor.

Formda, ilçe id alanını 2014 tablosundan aldırın. Bu şekilde olursa eklentiler tablosundaki ilce_id alanına veri girmenize gerek kalmaz.
Girilen veri 2014 tablosunda yok ise ilce id alanından çıkıldığında bu verinin 2014 tablosuna kaydedilmesini sağlamalısınız.

İçerisinde 5-10'ar kayıt bulunan örnek uygulamanızı ekleyin. Formunu ve formun kayıt kaynağını inceleyip çözüm bulmaya çalışalım.
Cevapla
#3
KUSURA BAKMAYIN DOSYAYI EKLEMEKLE İLGİLİ SORUN YASADIM SONRADAN DURUMU TOPARLARDIM.. ÖRNEK DOSYAYI YÜKLEDİM. AYRICA EKLENECEK BİR HUSUS VARSADA LÜTFEN EKLEYİN. ben 2014 asıl veri tabanımın hızlı olmasını istiyorum tbl_eklentiler eklendiğinde sorgu ve kayırları gözden geçirirken forumda görüntülemem gerekiyor
.rar ORNEK DOSYA.rar (Dosya Boyutu: 57,66 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#4
bu arada düzeltiyim tbl_eklisteler* bu tablonun içerisine ekleme yapıldığında yine bu tablonun ilce_id(sayı) alanına 2014 ilce_id(otomatik) alandaki sayıyı yazdırsak benim soruma cozum olur mu ? bu durumda Access hata verme veri işlememe durumu olabilir mi? ayrıca bu yapılabilir mi?
Cevapla
#5
Merhaba,

inceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar ORNEK DOSYA_sld.rar (Dosya Boyutu: 58,53 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#6
Teşekkür ederim ilgiliniz için. bu kadar çabuk çözüm bulabileceğimi düşünmemiştim. Ellerinize sağlık şimdi kaldığım yerden çalışmaya devam edebilirim Img-grin
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task