Skip to main content

AccessTr.neT


Excel Aynı Olanları Kopyalama Yardım!

Excel Aynı Olanları Kopyalama Yardım!

Çözüldü #1
merhabalar,

arkadaşlar sizlere bir sorum olacak? eğer mümkünse sizlerin yardımıyla bu işinde üstesinden gelmiş olacağım. ekte göndermiş olduğum tabloyu incelerseniz amacım aynı TC kimlik nolu aynı Vergi numarasına sahip kişileri bulmak. şimdi sizlerden isteğim ve desteğiniz çok fazla kişi sayısı olduğu için tahminen 35.000 bin civarı, şimdi nasıl bulabiliriz ve bu bulduklarımızı komple satırları ile bir başka sayfaya nasıl taşıyabiliriz? sizlerden yardımlarınızı beklıyorum iyi çalışmalar diliyorum.

saygılarımla.
.zip ornek.zip (Dosya Boyutu: 3,28 KB | İndirme Sayısı: 30)
Cevapla
Çözüldü #2
Soru sanıyorum gözden kaçmış. Excelci destek ekibini göreve çağırıyorum. Soruyu çözelim de arşivde yerini alsın. Olmazsa da silelim en azından... Soru sahibi de bu sorudan sonra hiç dönmemiş ama, arşiv açısından cevaplanırsa iyi olur.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Soru pek net değil, ekte de olayı aydınlatacak örnek yok.
Muhtemelen burada istenen konu listedeki TC Kşmlik ve Vergi No'larını benzersiz olarak diğer sayfayada listelemek. Bunun için Veri => Filtre Uygula => Gelişmiş Filtre işlevini kullanabilirsiniz.
Cevapla
Çözüldü #4
Anladığım kadarıyla istediğiniz bu şekilde bişey. silmeden her satırı bilgileri ile bilikte 2. sayfaya kopyalıyor. Gerekirse orada filitreleyerek ayrıntılarına bakabilirsiniz.
.rar ornek nihatk.rar (Dosya Boyutu: 9,66 KB | İndirme Sayısı: 41)
FX-Etopla
Liste Kutusu Oluşturma
Cevapla
Çözüldü #5
Arkadaşlar teşekkür ederim. Soru 1. ayda sorulmuş. Ancak google aramalarında sitemizin yüksek değer alması için bu ve benzeri cevaplanmamış soruları cevaplayalım istedim. Elinize sağlık.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
Konu Excel Cevaplanmış Sorular bölümüne taşınmıştır.
Kaplumbağa ya dikkat et...
Sadece  başını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task