Skip to main content

AccessTr.neT


Excel ile Outlook Üzerinden e-mail göndermek hakkında

Excel ile Outlook Üzerinden e-mail göndermek hakkında

#1
Merhaba,
Ekteki örneğim ile Excel sayfasına eklediğim birden fazla e-mail adresine, bir döngü ile, hizalarında bulunan dosya isimlerine ait pdf dosyalarını (dosyaları sayfanın üstündeki konumlardan alıyor), outlook üzerinden gönderebiliyorum.

Yalnızca kafama takılan küçük bir problem var.

"E-Posta Gönder" butonuna tıkladığımda, vb kodu çalışıyor ve outlook'a, gönderilecek e-mail detaylarını veriyor. Tabii ki bunu çok hızlı yapıyor. Outlook'un ise bu e-mailleri, ekli olduklarından dolayı çok hızlı gönderebildiğini sanmıyorum.

Şimdiye kadar sıkıntısız çalışmış olsa da; Excel vb kodunun, outlook'un e-mailin gönderimini tamamladığı onayını aldıktan sonra, bir sonraki satırdaki e-mail adresine geçmesi sağlanabilir mi?

Kafamdaki küçük problem buydu Img-grin

Biraz konu dışı olarak da şöyle birşey farkettim: İşyerinde kurumsal mail'in kayıtlı olduğu outlook, bu yolla gönderdiğim e-mailleri gönderilmiş öğeler klasörüne kaydediyor. Ama evde varsayılan olarak kendi gmail adresimin kayıtlı olduğu (başka e-mail adreslerimde kayıtlı) outlook, gönderilmiş öğeler klasörüne kaydetmiyor. Sebebi ne olabilir (outlook seçeneklerinde "iletilerin bir kopyasını gönderilmiş öğelere kaydet" seçeneği işaretli).

NOT: Bu küçük uygulamayı Office 2010 ile hazırladım. Bunun için de Vba Tools-->References'te "Microsoft Outlook 14.0 Object Library"nin işaretli olması gerekiyor. 2007 kullananların, dosyanın çalışması için ilgili versiyona ait olan seçeneği işaretlemeleri gerekebilir.

Saygılarımla...
.rar WiniFredExcelE-Posta.rar (Dosya Boyutu: 9,83 KB | İndirme Sayısı: 38)
Cevapla
#2
bla bla bla
Son Düzenleme: 19/01/2015, 15:41, Düzenleyen: ferdi.kocakafa.
Cevapla
#3
sayın ferdi.kocakafa,

başka amaç ile soru yazılarak açılmış olan bir konuya lütfen yine başka bir amaç ile konu içerisinde başka konu yaratacak şekilde soru ya da anlamsız ifadeler yazmayınız.

yeni bir konu hazırlayıp bu kategori içerisinde ekleyerek sorunuzu ve talebinizi belirtiniz.

ayrıca,var olan bir örneğiniz mevcutsa eklemeyi de unutmayınız.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#4
sayın WiniFred,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

ayrıca,
site arama sayfasında "mail" ya da "outlook" ifadesini;
arama kriterini daraltmak üzere Microsoft Excel kategorisi içerisinde aratmak sureti ile bahsini yaptığınız talebinize dair çeşitli içeriklerde konular edinerek inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#5
Merhaba,

ilk mesajda sormuş olduğum sorunun (outlook'un e-mailin gönderimini tamamladığı onayı) cevabını bulamadım. Bu nedenle, işi biraz garantiye almak için Excel dosyasındaki Vba koduna bir satırdan diğerine geçmeden önce 3 saniye bekleyecek bir kod ekledim o kadar. Böylece outlook'a süre kazandırmak istedim (n'olur n'olmaz süresi Img-grin).

Bu Excel uygulamasını bu başlığı açtığım tarihten beri her ay olmak üzere kullanıyorum. Sıkıntısız çalışıyor. e-mail gönderimlerinde hiçbir problem yok.

Yine ilk mesajımda "konu dışı" olarak bahsettiğim problemin çözümü için ise uğraşmadım. çünkü ihtiyacım olmadı. uygulamayı hazırlarken deneme amaçlı kullandığım gmail hesabımın bağlı olduğu outlook'ta farkettiğim bir durumdu.

Saygılarımla...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task