Skip to main content

AccessTr.neT


Excel Pivottable Verilerini Başka Bir Excel Dosyasında Pivottable' Da Görüntüleme

Excel Pivottable Verilerini Başka Bir Excel Dosyasında Pivottable' Da Görüntüleme

Çözüldü #1
Değerli hocalarım merhabalar. 
xlsx dosya uzantılı bir Excel pivottable' dan veri almak istiyorum. Ancak yapmak istediğim şey tam olarak şudur.

xlsx dosyası pivottable olarak oluşturulmuş. Kayıtlar tarafımdan görünmemektedir. Ben yalnızca pivottable görüyorum. Gördüğüm Pivottable' ın kullanımı nasıl ise; oluşturacağım Excel dosyasında da aynı şekilde görüntülenmesini istiyorum. 

Sorgu oluşturuyorum. Column lar geliyor. Ancak burda yapılacak işlemleri bir türlü çözemedim. 

Burda yapılacak işlemlerin tam olarak meal karşılığını bilemediğimden de doğru araştırmayı yapamamış olabilirim. 

Ekte gönderdiğim "Veritabanı xlsx uzantılı Dosya" benim verileri alacağım dosya türünde bir dosyadır.
Ancak ben Sayfa1' den (verilerin) DEĞİL, Sayfa2 deki Pivottable' ın kendim oluşturduğum Excel dosyama aktarılmasını istiyorum.

Nasıl bir işlem yapmalıyım, bu yapılan işlemin türkçe meal karşılığı tam olarak ne oluyor. Bu hususta yardımcı olmanızı diler saygılar sunarım.
.zip Veritabanı xlsx uzantılı Dosya.zip (Dosya Boyutu: 25,29 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
Özetverial (getpivotdata) fonksiyonunu inceleyin.
Cevapla
#3
Hocam bu değil istediğim şey. Ben farklı bir Excel dosyası kullanarak, powerpivottaki filtrelemeleri yapmak istiyorum. O sebeple bağlantı kurmam gerekiyor sanırsam. 

Sharepointte paylaşılan Excel dosyalarına powerbı ile bağlantıları izledim, benim istediğim powerbı değilde Excel ile bağlantı yapabilmek. Örnek olarak bunu gösterebilirim. Daha iyi anlaşılması açısından.
Cevapla
#4
Power Pivot verilierini kullanmak istediğiniz Excel dosyasında veri sekmesinden dış veri bağlantısı seçeneğini kullanarak pivot tablonuzun olduğu exceldeki power pivot veri modelini seçin ve bağlantıyı oluşturun. Bağlantı oluşturulduktan sonra dış veri araçlarından bağlantıları yönet diyerek oluşturduğunuz bağlantıyı seçin ve düzenlemeye girerek power pivot filtrelerini uygulamak için gelişmiş seçeneğini kullanarak filtrelemeleri isteğinize göre uygulayın ve tamamı tıklayın. Excel sürümünüzde power pivot modelini kullanamıyorsanız Power Query (Get & Transform) özelliğini kullanarak verileri alabilir ve filtrelemelerinizi uygulayabilirsiniz. Power query işlemlerine aşina değilseniz webde çokça video bulabilirsiniz size klavuz olması için ve hatta alıştığınız takdirde eğlenceli ve bazı işleri yerine getirmek adına daha kolay bulabilirsiniz.
Cevapla
#5
Atoykan hocam. Mesajlarınızı okudum. Araştırıyorum yanıtlarınızı ve devam da ediyorum. Daha detaya inerek aslında işin özünü anlatmak istiyorum. Çünkü benim istediğim şey olan birşey olmayabilir diye düşünmeye başladım.

Veriler var ve binlerce desek yeridir. Bu verilerin tutulduğu servera bağlantımız yok. (yada ben bağlanamadım.)

Sharepoint sayfası var. Burada Excel dosyaları mevcut. Ben tarayıcıdan istatistiki verileri açtığımda bana Excel Services olarak gördüğüm filtreleme yapabildiğim bir tarayıcı excel' i açılıyor. Burada yalnızca filtreleme yapıp, istatistiklere bakıyorum. (powerpivot mantığıyla) tabi detay çok fazla. pivot kullanarak detaylara ulaşabiliyorum.

Tarayıcıdan açtığım bu online Excel sayfasını Excel'e aktardığımda "veri kaynağı başlatma başarısız oldu" şeklinde hata alıyorum. Bunu ben veritabanına bağlantı yetkim yok diyerek algıladım ve veritabanına bağlanmaktansa bana paylaşılan pivottable Excel dosyasına bağlanarak bu verilere ulaşmaya çalışmaktayım.

Sonuç olarak ben tarayıcı üzerinden Excel services kullanarak veritabanından istatistikleri görebiliyorum, excel' e aktardığımda hata alıyorum. (Anladığım kadarıyla Tarayıcının bağlı olduğu bir küp ve sharepoint sayfasında bir Excel var.)

Tarayıcı üzerinden açılarak ve bana istatistikleri gösteren Excel tablosunu, neden normal excel' e aktaramıyorum ve orada kullanamıyorum. Tek çabam bunu sağlayabilmek.

Doğru mu yazdım bilmiyorum kusura bakma lütfen. Eğer çok sıkıcı bir hal aldıysa konuyu da sonlandırabiliriz hocam. Çok uğraş verdim ve vermeye devam ediyorum. Saygılara sunarım.
Cevapla
#6
[Resim: do.php?img=15639]

bunu denediniz mi?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task