Skip to main content

AccessTr.neT


Excel Sayfasında Düzenlenen Formu Pdf Olarak Gönderme

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
7
470

Excel Sayfasında Düzenlenen Formu Pdf Olarak Gönderme

Çözüldü #1
Herkese sağlıklı günler dilerim. Uygulamamın işleyişi şu şekilde.
Uygulamada menu sayfasında bioclimatik üzerinde tıklandığında açılan formda firma ismi bölümünü doldurduktan sonra hesapla dendiğinde drupbuttonların olduğu bölümde hesaplamaların sonuçları ortaya çıkar ve hangi hesapla ilgili teklif hazırlanacaksa o fiyatın dropbutton una tıklandığında PDF hazırlama formu açılır. pdf kaydet dendiğinde de pdf oluşturulur. Pdf oluşturma esnasında dün çalışan program başka bir bilgisayarda çalıştırdığımda hata verdi. Sürekli bir şeyler eklediğimden en son yaptıklarımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını ancak evdeki bilgisayara geçip denediğimde anlayabilirim. Şu şekliyle nerden kaynaklı bir hata olabileceği konusunda yardım lütfen. Teşekkürler.

[Resim: do.php?img=11320]
[Resim: do.php?img=11321]
[Resim: do.php?img=11322]
.rar FORUM HATA.rar (Dosya Boyutu: 331,09 KB | İndirme Sayısı: 10)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla
#2
6-7 defa denedim bende sadece tanımlanan klasör yoksa hata verdi
mesela bende kullanıcı adımda masaüstü klasörü yok o nedenle bende hata verdi
Environ("USERPROFILE") yerine Environ("USER") kullanarak dener misiniz?
yani mantıksız geliyor belki ama çalıştı bende)
Cevapla
#3
Excel2016 kullanıyorum,
bende çalıştı, teklif formu hazırladı.
husem, proud to be a member of AccessTr.neT since 08-03-2009.
Cevapla
#4
yada önce belirtilen klasör var mı kodla kontrol edilip yoksa oluşturması sağlanabilir belki

yada aşağıdaki fonksiyon kullanılarak masa üstünün adresi alınabilir
Function GetDesktop() As String
Dim oWSHShell As Object

Set oWSHShell = CreateObject("WScript.Shell")
GetDesktop = oWSHShell.SpecialFolders("Desktop")
Set oWSHShell = Nothing
End Function
Cevapla
#5
Windows işletim sistemlerinde her ne kadar dosya oluşturulup saklanabilse de Desktop hızlı çalışmanız için mümkün olan en az sayıda kısayolu barındırmak üzere tasarlanmıştır ve Desktop'a dosya oluşturmak programlama mantığı olarak yanlış bir uygulamadır. Türkçesi Windows obezitesi olan ve yıllardır Microsoft'un çözüm getiremediği günden güne windowsun şişmesi akabinde takılmalar, donmalar, geç reaksiyonlar ve hatta yeniden işletim sistemi kurulmasına kadar giden sorunun da birincil sebebidir desktop üzerinde kısayollar yerine dosyalar (ve hatta çok büyük boyutlu dosyalar) oluşturulması. Neden Documents veya sürücü altında spesifik bir dosya yolu kullanmayı tercih etmiyorsunuz?
Cevapla
#6
(06/10/2021, 14:51)atoykan yazdı: Windows işletim sistemlerinde her ne kadar dosya oluşturulup saklanabilse de Desktop hızlı çalışmanız için mümkün olan en az sayıda kısayolu barındırmak üzere tasarlanmıştır ve Desktop'a dosya oluşturmak programlama mantığı olarak yanlış bir uygulamadır. Türkçesi Windows obezitesi olan ve yıllardır Microsoft'un çözüm getiremediği günden güne windowsun şişmesi akabinde takılmalar, donmalar, geç reaksiyonlar ve hatta yeniden işletim sistemi kurulmasına kadar giden sorunun da birincil sebebidir desktop üzerinde kısayollar yerine dosyalar (ve hatta çok büyük boyutlu dosyalar) oluşturulması. Neden Documents veya sürücü altında spesifik bir dosya yolu kullanmayı tercih etmiyorsunuz?

Şu an uygulama yapılma aşamasında olduğu için denemelerde PDF lere erişmek kolay olsun diye masaüstüne gönderiyorum. Söyledikleriniz konusunda bilgim var ve masaüstümü hep temiz tutarım Img-grin berdus hocamın yöntemiyle c dizinine klasör açıp deneme yapacağım. İlginiz ve bilgi için çok teşekkür ederim.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task