Skip to main content

AccessTr.neT


Exceldeki "tümsayfaları" Word'e Bağlama

tarkanaykın
tarkanaykın
2
441

Exceldeki "tümsayfaları" Word'e Bağlama

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar, excelde 38 ayrı sayfam bulunuyor, wordde nesne bağlama yöntemiyle Excel dosyamı ekliyorum ama sadece bir sayfayı alıp ekliyor oysa tümünü eklemesi gerekiyor, bu konuya çözüm bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler
Cevapla
#2
örnek çalışmanızı ekleyip nasıl bağladığınızı anlatır mısınız?
Cevapla
#3
38 worksheetten oluşan bir Excel workbooku tek seferde object olarak eklerseniz word otomatik olarak en sık kullandığınızı ekler. (Bu nesneyi çift tıklarsanız Excel formunda çalışma alanı açılır ve diğer worksheetlerinize erişebilirsiniz.)

Ancek benim istediğim worksheet ile açılsın derseniz bunun yerine yapabileceğiniz 2 alternatifiniz var:

1. Eklemek istediğiniz worksheetlerden birisini kopyalayın ve wordde özel yapıştır diyerek "Microsoft Excel Çalışma Sayfası Nesne" seçeneğini seçerek yapıştırın. Yapıştırma işleminin ardından kopyaladınız worksheet görüntülenir ancak üzerine çift tıklarsananız diğer worksheetlerinizin de üzerinde çalışabileceğiniz şekilde Excel formunda çalışma alanı halinde açılacaktır. (Sizin bahsettiğiniz tek sayfa görüntülenmesi budur.)

2. Yukarıdaki yöntem ile çift tıklama yaparak ilgili worksheeti seçmek değil doğrudan onu görüntülemek ve düzenlemek istiyorum derseniz her worksheetten kullanmak istediğiniz alanları seçerek kopyalamanız ve tek tek wordde özel yapıştırmanız gerekir.

Kolay gelsin.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da