Skip to main content

AccessTr.neT


Felsefe severlere...

benremix
benremix
14
5059

Felsefe severlere...

#1
RUSSEL GOUGH, "Karakteriniz Kaderinizdir" adlı kitabında diyor ki:

"Doğru ve iyi olanı bilmek ile doğru ve iyi olanı yapmak arasındaki en önemli bağlantı; doğru ve iyi olanı yapacak bir karaktere sahip olmaktır.
Eğer karakter gelişmemişse tahsil ise yaramıyor. Unutmayalım; banka hortumlayanlar, devleti soyanlar, rüşvet alanlar, vatanı çıkar uğruna satanlar, maç satanlar, şike yapanlar, teşvik verenler; birilerini hakir görüp aşağılamakla yükseleceklerini zannedenler hep tahsilli bireylerdir..."


O yüzden Roosevelt demiş ki:
"Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmaktır.

Saygılar.....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla
#2
Fikirlerinize son derece katılıyorum. Özellikle Türkiye'nin günümüzdeki durumu çok manidardır. İmzanızdaki "Her engel, yasam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır." ailelerce ne yazık ki anlaşılamıyor. Çocuklarının iyiliğini düşündüklerini zannedip her şeyi kolaylaştırıyorlar. Üstüne çok konuşulacak en hayati konulardan birisi.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
Bende genç anne ve babalara sesleniyorum.Terbiye (Örf-anane-ahlak-kendine öz güven vb.) toplumun en küçük birimi ailede başlar.Sorumlulukları çok büyük, diliyorum bu yükün altından kalkarlar.
Sn. Benremix ayrıca size de teşekkür edrim.
Cevapla
#4
Bizim zamanımız çok kötü bir dünyanın yaşandığı bir sürü ahlaki bozukluğun ve insani değerlerin erezyona uğradığı lüksün ve savurganlığın, maddeciliğin olabildiğine cazip hale
getirilip pofpoflandığı, insanı gerçek makamından uzaklaştırıp bir canavara dönüştüren, acıların insanlık dışı vahşetlerin yaşandı milyonlarca insanın dahada vahimi günahsız çocukların acımasızca öldürüldüğü, yoksul ve açlığa mahküm edildiği, evrensel boyutta kausların yaşandığı bir dönem olması bakımından ruh sağlığımız ve pisikolojimiz ciddi anlamda bozulmuş durumdadır. Doğal olarak bizim tedaviye ve rehabilitasyona ihtiyacımız var.
Böyle bir ruh haliyle yapıcağımız Ebeveyinlik, öğretmenlik ve eğitmenlik sağlıklı olmayan bireylerin (Mutsuz, umutsuz, sorumsuz, bencil, hırslı, gelecekten kaygılı, kişiliksiz, ve maddeci) yetişmesine ve insanlık aleminde ciddi problemlerin oluşmasına neden olmaktadır.
Bana göre çözüm yetişkinlerin top yökün bir ruhsal tedavi ve rehabilitasyon sürecinden geçirilmesi ve eğitilip terbiye edilmesiyle ancak bu sorun kısmi olarak çözülebilir.
Çünkü her zaman yeni gelen nesilde ortaya çıkan olumsuzlukların sorumlusu onlar değil, onlardan önceki neslin eseridir diye düşünüyorum.
Saygılarımla
Cevapla
#5
İlim ilim bilmektir,ilim kendin bilmektir.Sen kendini bilmezsen,bu nice okumaktır. Mevlana.
Cevapla
#6
Sayın makcavus
Bu sözün Yunus Emreye Ait olduğunu zannediyordum acaba ben yanlışmı biliyorum hemen düzelteyim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task