Skip to main content

AccessTr.neT


film arşivinde sorgulama

film arşivinde sorgulama

Çözüldü #1
siz arkadaşlardan ricam resimdeki örnekteki gibi film arşivimi böyle bir accesse ekledim. benim yapmak istediğim türü bölümünde filmle ilgili birden fazla tür girmişim. Burada ben aratma yapmak istediğim zaman tüm kayıtlarım içinde arama yaparken türü bölümünde sorgulama yaparken mesela filmin türü bölümünde ne kadar aksiyon, gerilim yazan varsa bana bunları göstersin istiyorum. Bunu aynı form değil de yeni form biryerdede olur kayıt olan yerde değilde ayrı bir forum yapıp orada görmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

[Resim: resimd.jpg]
kayhangulmez, 02-02-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 09/03/2010, 21:10, Düzenleyen: kayhangulmez.
Cevapla
Çözüldü #2
Sn kayhangulmez, bu şekilde yardım almanız güç olacaktır. Lütfen sorununuzu içeren bir örnek ekleyiniz.
Cevapla
Çözüldü #3
dosyanın boyutu çok fazla olduğu için yükleyemiyorum. yalnız dediğim gibi resimdeki örneğe bakarsanız orada türü bölümü var ve ben türü bölümüne birden fazla tür girmişim yapmak istediğim arama yaptırdığımda mesela aksiyon, gerilim, macera kelimesi geçen tüm filmleri bana listelesin istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
kayhangulmez, 02-02-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #4
Sn kayhangulmez, bu iş böyle olmaz. Lütfen uygulamanızı kopyalayın, sonrada içerisindeki verilerden 1-2 tanesi kalacak şekilde silin ve örnek olarak ekleyin. Eğer çok yer tutması sorun ise paylaşım sitelerinden birisine ekleyerek buraya link yazın. Söylediğinizi yapabilmek için tablo alanlarınızı, formdaki nesnelerin adlarını vs. bilmemiz lazım. Umarım anlatabilmişimdir.
Cevapla
Çözüldü #5
Daha önce açmıştım lakin dosya örneğinide şimdi ekliyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.

siz arkadaşlardan ricam örnekteki gibi film arşivimi böyle bir accesse ekledim. benim yapmak istediğim türü bölümünde filmle ilgili birden fazla tür girmişim. Burada ben aratma yapmak istediğim zaman tüm kayıtlarım içinde arama yaparken türü bölümünde sorgulama yaparken mesela filmin türü bölümünde ne kadar aksiyon, gerilim yazan varsa bana bunları göstersin istiyorum. Bunu aynı form değil de yeni form biryerdede olur kayıt olan yerde değilde ayrı bir forum yapıp orada görmek istiyorum.
teşekkür ederim açılan konuya eklemeyediğim için yeniden açmıştım yardımınız için teşekkürler

2003 olarak ekledim ilginiz için çok sağolsun
.rar Veritabanı1.rar (Dosya Boyutu: 11,65 KB | İndirme Sayısı: 25)
kayhangulmez, 02-02-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Son Düzenleme: 10/03/2010, 22:58, Düzenleyen: kayhangulmez.
Cevapla
Çözüldü #6
Sn kayhangulmez, bu kezde 2007 olarak eklemişsiniz. Lütfen 2003 olarak ekleyiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task