Skip to main content

AccessTr.neT


Filtrelenen Kayıtların Raporlanması

ertuğrul2022
ertuğrul2022
3
245

Filtrelenen Kayıtların Raporlanması

Çözüldü #1
Hayırlı akşamlar.
Acces uygulamada MUAYENE_FORM adında form ve MUAYENE_FORM_ALT adında altform var ve 
Formda SİPARİŞ_ARA açılan kutusu ile birden fazla kaydı seçip filtreleniyor ve bunu raporlandırıyorum. 
Ancak  SİPARİŞ_ARA ile filtre yaptıktan sonra "tarih1 ve tarih2" metin kutusu ile FATURA_TARİHİ filtrele dediğimde tüm kayıtlarda filtreleme yapıyor ve   SİPARİŞ_ARA filtresi iptal oluyor. Bir diğer sorun raporla dediğimde  SİPARİŞ_ARA daki filtreyi baz alıyor.
Benim istediğim  SİPARİŞ_ARA ve  FATURA_TARİHİ ne göre filtre yapayım ve filtrelenen kayıtları raporlandırayım istiyorum. 
Bu konuda bana yardım edeceğinizi umarak hayırlı akşamlar diliyorum.
.rar Açılır kutuda birden fazla değer seçip ona göre filtrelensin ve raporlansın.rar (Dosya Boyutu: 58,02 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Örneğinizi inceleme fırsatım olmadı ancak sipariş ara ile filtrelediğiniz bir alt form içinde tekrar tarih kriterlerine göre filtreleme yapmak istiyorsunuz. Bu durumda tarihe göre filtreleme kriterlerinize sipariş ara kriterlerinizi de ekleyerek işlem yapmalısınız ki sadece tarih kriterlerine göre filtreleme sonuçları ekrana verilmesin. Raporunuzun kaynağıda bu filtrelenmiş sorgunuz olmalı.
Cevapla
#3
(27/01/2023, 17:34)atoykan yazdı: Örneğinizi inceleme fırsatım olmadı ancak sipariş ara ile filtrelediğiniz bir alt form içinde tekrar tarih kriterlerine göre filtreleme yapmak istiyorsunuz. Bu durumda tarihe göre filtreleme kriterlerinize sipariş ara kriterlerinizi de ekleyerek işlem yapmalısınız ki sadece tarih kriterlerine göre filtreleme sonuçları ekrana verilmesin. Raporunuzun kaynağıda bu filtrelenmiş sorgunuz olmalı.

Sağolasın hocam emeğine sağlık sorun  çözüldü.
Cevapla
#4
Rica ederim, iyi çalışmalar
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task