Skip to main content

AccessTr.neT


Fırın Takip Programı

Fırın Takip Programı

Çözüldü #1
Merhaba,
basit bir fırın takip programı yapmak istiyorum. fakat her seferinde bir şeyleri ters yapıyorum. önceden buradan indirdiğim bir çok programlardan farklı örnekleri denedim ama sade ve kullanışlı bir şey yapamadım. kısaca ;
*6 adet fırınım var (1. bölge,...….6.bölge)
*içine atılan ürünlerin giriş tarih ve saatini otomatik kayıt etmek istiyorum( ürün adı , çap boy bilgisi ve ürün türü gibi 3-4 parametre seçilip kaydet deyince anlık tarihi saati kayıt altına alan)
*giriş çıkış saatleri arasındaki zaman farkını hesaplamak
*fırın bölgleri ve ürünlere göre belirli tarihler arasında çapraz sorgularla raporlar alabilmek istiyorum

ekte veri girişlerinden ufak bir kısmını içeren Excel tablosunun accesste uyarlanmış programını yapmak için yardımlarınızı rica ediyorum.ekte ayrıca arıza takip sistemi içeren bir acc denemesi ile oynamıştım şablonu ve kullanım şeklini bu şekilde yapmak istiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
.zip fırıntakip.zip (Dosya Boyutu: 264,91 KB | İndirme Sayısı: 11)
Cevapla
#2
Sayın @orhanyaranc, bu şekilde sorunuza cevap vermemiz mümkün değil. Örnek Access uygulaması eklemişsiniz. Access uygulamasında yapılmasını istediğiniz değişiklikleri uygun konu başlığında yeni konu açarak sormalısınız. 


(06/07/2009 23:57)AccessTr.neT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6-) Açacağınız konunun başlığına “Şunu Yapamıyorum”, "Şurasını Yapamadım","SQL", "Access", "bu mümkün müdür?", "acil yardım", "lütfen yardım”, “bana yol gösterin”, “bir bakar mısınız”, “Otomobil Takip Programı”, “Eğitim Takip Programı”, “Cari Hesap Programı” vb. şeklinde yazmayınız, Sorunuzu/konunuzu kısaca özetleyecek şekilde yazınız. Konu başlığınız “Stok Takip” yerine “Açılan Kutu Sorunu” şeklinde olmalıdır. Bu kurala uymayan konular çöp kutusuna taşınır.


Burada Access öğretmeye çalışıyoruz. Takıldığınız yerleri uygun konu başlığı ile sorarsanız, yazılan çözümleri inceleyerek öğrenebilirsiniz. Aksi halde bu uygulama yapımına girer ve Bu Site "Ödev veya Program Yaptırma Sitesi" Değildir. Access öğrenmek istiyorsanız bizler buradayız. Uygulamanızı yaptırmak istiyorsanız İletişim linkine tıklayınız.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da