Skip to main content

AccessTr.neT


Fizik Tedavi seans Hasta takip

Fizik Tedavi seans Hasta takip

Çözüldü #1
Sayın saygı değer üstatlarımız sayesinde işime gerekli olan bir programcık hazırlamaya çalıştım. Biliyorumki çok eksikleri var tablolardaki alan paramaetrelerinden tutun formlara hatta raporlara kadar hatalı okadar çok şeyin olduğunu üstatlar bakınca iştahları kaçacak derecesinde göreceklerdir.
ama amacım böyle bir programı kullanışlı hale getirirkende birşeyler öğrenmek ve belki birilerine de öğretebilmek.
programcığı ekleyebilirsem inceleyen üstatlarımız ve ben gibi talebeler aşağı yukarı programdaki amacı anlayacaklardır. yinede sıralarsam belki daha hoş kaçar;
1) hastayla ilgili istenen bilgileri kaydetmek gerektiğinde silmek, değiştirmek,kayıt bulmak.
2) "bugün başlayan/biten" "..... tarihinde başlayan/biten" yada şu şu tarihler arası başlayan/biten hasta" (örn. tarih sütünuna basıldığında bir takvim açılsa ve ben tarihe tıklayınca metin kutusuna yerleşse v.s.)
3) "tedavi seansına bugün devam eden hasta" tabi 250 kişiyi değilde gelmeyen hastaları mesala 10 kişi olsa işaretlenerek bugün tedaviye gelen tüm hasta listesini (yani tedavisi devam edenler olarak tabi)
getiren, raporlayan hatta sorguyla getirip gerekli değişikleri buradanda yapabileceğim....
4) mesela 11 nolu oda dökümünü saatlere göre güzelce raporlayan/ sorgualyan (güzelceden kasıt A4 'e veya A5'e sığacak şekilde sığdırmak v.s.)
dahaca sıralayabileceğim şekilde takviyelerle görüşlerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var. örnek olarak bir kaç hasta kayıtlı ama gerçek kişiler değil biline.rahat olabiliriz. bu liste bukadar az değil ayrıca işi biten hastayı silmek v.s. de istemiyorum ama bazı sorgularda hiç gelmemesi için de birşeyler düşünmem gerekiyor.... şimdiden teşekkürler....

[attachment=7347]
.rar TEDAVÄ°TAKÄ°P_SUNUM_İÇİN.rar (Dosya Boyutu: 192,91 KB | İndirme Sayısı: 107)
Cevapla
Çözüldü #2
Öncelikle tüm bu saydıklarınızın başkaları tarafından yapılmasınımı istiyorsunuz, yoksa siz yapacaksınızda bizimlemi paylaşıyorsunuz? bunu ortaya koymalıyız.

Sonrasında da işi biten hastayı silmenize gerek olmadığını düşünüyorum.Son işlem tarihi/saati alanı ekleyerek sorguda bu alanın dolu olup olmadığına baktırabilirsiniz. Böylelikle bu alan boş ise işlemi devam eden, dolu ise işlemi bitmiş olan hastalar tespit edilecektir.
Cevapla
Çözüldü #3
sayın üstat ercansahin öncelikle ilginiz için teşekkürler. doğrusu veri girişleri yapılmak üzere bu haliyle aktif bir şekilde kullanmaktayız. veri girişini ben yapmıyorum ama sorgulamada bu köhne haliyle bile işimize yarıyo. fakat veri girişi yapılırken tarih girmedeki örn.metin kutusuna tıklayınca takvim gelmesi ve ardından tıklanan tarih yerine oturması (başlangıç tarihi için)+(tedaviye gelinmeyen tarih için)+(hasta dosya teslim tarihi).
tedavi bitiş tarihi başlangıç tarihi tıklandığında otomatik olarak 21 gün (yada tedavi günü) girildiğinde sonrayı hesaplayabilmeli (pazar günlerini atlayarak tabiki hatta resmi tatilleri ?) öncelikle bunun gibi veri girişi yapılırken kolaylıklar sağlayabilmek ve sonrada sorgu , ve raporlamada örn. "bugün tedaviye başlayanlar", "bugün tedavisi bitenler", "bugün tedaviye gelenler" "aynı şekilde "......tarihinde başlayan/biten ve diğerleri" olarak + odalara göre sorgu + saatlere göre sorgu/raporlama kusura bakmayın biraz kompleks anlatmış olabilirim ama size göre bunlar hava civadır bundan eminim.
Son Düzenleme: 12/03/2010, 21:32, Düzenleyen: taner.
Cevapla
Çözüldü #4
Sn taner, öncelikle şunu belirtmeliyim ki, uygulamanızın görsel yanını süratle gözden geçirmelisiniz. Kullanıcının başını döndüren ve ne yapacağını karıştıran bir durumda. (Bunu tatlı bir eleştiri kabul edin)

Sonrasında ise açılan form üzerindeki Başlama ve Bitiş tarihlerini sizin istedğiniz gibi çifttıklayınca açılan ve seçilen tarihi metin kutusuna atayan hale getirdim. (Bu konuda tsdharun hocaya teşekkürler), klasik görünüm olarak adlandırdığınız formda kendiniz uyarlarsınız..

Sorgulamalara gelince şu anda Başlayan, biten ve gelmeyen hastalara ait raporlar düzgün olarak çalışıyor. (Tabii görselliği düzenlenmeli).

Şu sizin 21 gün olayını hangi alana ve nerede ekleyeceğimizi anlayamadığım için yapmadım. Benden şimdilik bu kadar.. Devamı size kaldı. Kolay gelsin.
.rar TEDAVI.rar (Dosya Boyutu: 203,3 KB | İndirme Sayısı: 57)
Cevapla
Çözüldü #5
üstadım teşekkürler tabiki eleştireceksiniz ayrıca ilginize minnettarım. eklentinizi sabırsızlıkla inceleyeceğim. 21günden kastım şu; örn. başlangıç tarihi yerine düşer düşmez bana kaç gün tedavi alacağı soran bir İletişim kutusu gelsin ben oraya 21 yazdığımda yada 14 yada 30 biteceği tarihi, pazar günlerini ve hatta resmi tatilleri (daha önce tanımlamak suretiyle bile olabilir) atlayarak tarih toplatmamı demek lazım tam bilmiyorum ama . biteceği tarihi otomatik olarak hesaplasın.

Not : aslında üstat demeye dilim varmıyo ama aslında bu meselenin içine birkaç husus daha var sokmak istiyorum ama daha bunu halledemeden neyine dersiniz diye açılamıyorum. biz şimdilik bunu geliştirmeye yönelik sizin affınıza sığınarak geliştirmek istiyorum.
müsadeniz olursa.?
Cevapla
Çözüldü #6
Sn taner, bizler burada sizlere ve birbirimize yardımcı olabilmek amacıyla varız.. Asla aklınızdan böyle çekinceler geçirmeyiniz. Siz aklınıza takılan herşeyi gönül rahatlığı ile sorunuz..

Uzun lafın kısası bu site eğer konusunda seçkin durumda ise bunun bir anlamı ve geçmişi var demektir. Siz rahat olun ve sorunuzu yazın. Mutlaka bir yardım eden olacaktır. Saygılarımla

Yeni eklediğim örnekteki mavi olarak ayarlanmış alanda yazılı tarih, ilk tarihe 21 gün + tatil günleri eklenmiş halidir. Umarım işinizi görür.. (Sn Seruz hocamın bir örneğinden faydalandım. Kendisine Teşekkür Ederim)

Not: Lütfen Formunuzun Görselliği üzerinde de biraz çalışın.Img-grinImg-grin
.rar TEDAVI_2010-03-13.rar (Dosya Boyutu: 205,26 KB | İndirme Sayısı: 60)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task