Skip to main content

AccessTr.neT


Form İçi Kriterli Arama

av.fatihberber
av.fatihberber
3
2010

Form İçi Kriterli Arama

Çözüldü #1
Merhabalar. Ekte sunduğum çalışmada form içinde arama yaparken Ctrl+F fonksiyonunu kullanıyorum. Dolayısıyla arama yapabilmek için sırasıyla Ctrl+F yaptıktan sonra arama yapılacak alanı seçmem ve alt kısımdan "Alanın bir bölümünde ara" seçeneğini işaretlemem gerekiyor.

Bu işlemleri basite indirebilmek için yine ekteki örnekte olduğu gibi kayıt bul butonuna tıkladığımda bir arama formu çıksın. Veya F3 kısayolu ile de bu form doğrudan açılsın. Ben kriteri oraya yazayım ve kriter seçili alanın bir bölümünde istediğim verileri bulsun.

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
av.fatihberber, 11-06-2010 tarihinden beri AccessTr.neT Üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #2
Avukat bey, bu bilgiler gerçekse lütfen örneği kaldırın ve içinde sahte veriler olan bir örnek yayınlayın. Burada bulunan insanların tc-telefon-müşteri no vs gibi bilgileri mahrem olabilir. Şimdilik örneği bloke ettim. Siz yenisini gönderin lütfen.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Buyrun aradığınız şey böyle olabilir sanırım. Arama kutusuna her ne lazımsa onu yazın. Ben 6 kriter ekledim. Onlar içinden arama yapacaktır. Bulunduğunda liste kutusunda tek kalacak veya benzer veriler gelecek. Onların içinden hangisi lazımsa çift tıklayın, o kayıta gitsin.
.rar TELEKOMPRO_demiral.rar (Dosya Boyutu: 144,66 KB | İndirme Sayısı: 73)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #4
hocam teşekkür ederim.
av.fatihberber, 11-06-2010 tarihinden beri AccessTr.neT Üyesidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da