Skip to main content

AccessTr.neT


Form tasarım ekranında kayıt girememe

Form tasarım ekranında kayıt girememe

Çözüldü #1
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Poliçe kayıt ekranını açtığımda daha önceden müşterime kayıt etmiş olduğum araç harici dask ve konut gibi bilgileri sorgulama penceresine getirtemedim.
Ayrıca araç haricindeki poliçeleri yeni kayıt olarak da kaydetmek istediğimde kabul etmiyor ve bir hata veriyor. Bu hataların giderilmesi için yardımcı olurmusunuz lütfen.
İlginize şimdiden teşekkür ederim.
.rar ACENTE TAKİP PROGRAMI_sld.rar (Dosya Boyutu: 576,11 KB | İndirme Sayısı: 9)
Son Düzenleme: 29/05/2014, 20:02, Düzenleyen: suat03.
Cevapla
Çözüldü #2
Örneği inceleyemedim, Ancak ilişkilerde Poliçe tablosu ile müşteriaraç tablosu arasındaki bir-çok şeklindeki ilişkiyi kaldır, Normal ilişki kalsın.
Cevapla
Çözüldü #3
Ozan bey ilişkileri daha öncede kaldırdım fakat bir gelişme ve düzelme olmadı.
Size zahmet göndermiş olduğum örnekte bi uygulama yaparsanız sevinirim. Artı düzeltme işlerini tamamen siz yaptınız Allah razı olsun bunada bi el atın ve başka aksaklıklar varmı kontrol ederseniz sevineceğim gerçekten. Aksi halde ilk yaptığım programı kullanmak zorunda kalacağım. Başınızı ağrıttığımı biliyorum ama inanın tam anlamadığım için müdahale edemeyiorum.

Ozan bey pardon söylediğiniz ilişkiyi kaldırdım poliçe kayıdına izin veriyor ama sorgu penceresinde göstermiyor.
Ayrıca ilişkileri kaldırdığımda müşteri bilgilerini veya müşterinin araç bilgilerini sildiğimde otomatik olarak o araca ait poliçe kaydınıda silmez diye düşünüyorum bunun için ne yapabilirim acaba.
Son Düzenleme: 29/05/2014, 21:57, Düzenleyen: suat03.
Cevapla
Çözüldü #4
poliçe formundaki liste kutusunun Sql kodunu aşağıdaki ile değiştir.

SELECT policekayıt.policeid, policekayıt.musterino, müsterigirisi.adi, müsterigirisi.soyadi, policekayıt.sigortaturu, musteriaracgirisi.plakno, policekayıt.policeno, policekayıt.kaynagi, policekayıt.açıklama
FROM müsterigirisi INNER JOIN (musteriaracgirisi RIGHT JOIN policekayıt ON musteriaracgirisi.aracid = policekayıt.aracid) ON müsterigirisi.musterino = policekayıt.musterino
WHERE ((([policekayıt].[musterino] & "*" & [müsterigirisi].[adi] & "*" & [müsterigirisi].[soyadi] & "*" & [plakno] & "*" & [sigortaturu]) Like "*" & [Formlar]![policekayıt]![Metin50] & "*"));
Cevapla
Çözüldü #5
Ozan bey iyi akşamlar.
Kusura bakmayın hemen dönüş yapamadım. Şimdi söylediğiz şekilde yaptım ve bir sıkıntı oluşmadı. Ayrıca poliçe kayıdı girerken araç dışındaki kayıtları yapamıyorum demiştim. İlişkiler kısmını kaldırdığımda şuan poliçe kaydı da yapabiliyorum. Şun için bir sıkındı gözürmüyor. Kayıt yaptığımda başka bir sıkıntı ile karşılaşırsam tekrardan konu açıp yardım talebinde bulunabilirim.
Ben kayıtları yenileme işlenleri birkaç daha yapayım bir sıkındı olmaz ise çok basit bir programda olsa en son halini de siteye eklemek isterim belki bir arkadaşın işine yarar.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task