Skip to main content

AccessTr.neT


Form Üzerinde Varsayılan Değeri Değiştirmek

Form Üzerinde Varsayılan Değeri Değiştirmek

Çözüldü #1
Arkadaşlar herkese hayırlı günler ekte sunduğum örnekte yapmak istediğim tabloda ürünün fiyatını varsayılan olarak atıyorum. Fakat ileride bu varsayılan değer değiştiğinde formda değiştiriyorum. Buraya kadar işler tamam. Fakat formda ürünün fiyatını değiştirdiğim rakam bundan sonrakiler içinde varsayılan olarak gelmesini nasıl yapabilirim. teşekkür ederim.
.rar lokma1.rar (Dosya Boyutu: 93,72 KB | İndirme Sayısı: 4)
Son Düzenleme: 14/04/2019, 06:04, Düzenleyen: hegu.
Cevapla
#2
Sizin için biraz üzerinde değişiklik yaptım. Öncelikle tablodan varsayılan değer ataması mantıklı değil, bunları kaldırın. Oluşturduğum TBL_URUN_FIYAT gibi bir tabloda tüm ürünlerin fiyatını belirleyin. Form1 in load yordamında yazıldığı gibi metin kutularınıza ilgili fiyatı çağırın. Bu arada Form1 de veri girişini "Hayır" seçmişsiniz bu "Evet" olmalı. Şu hali ile ürün miktarını girip kaydetttiğinizde istediğiniz verileri URUN tablonuza kaydeder. Gelelim asıl olana, TBL_URUN_FIYAT tablonuz için bir form oluşturursunuz burada istediğiniz zaman değişiklik yaptığınızda otomatik olarak varsayılan fiyatlarınız değişir. Bunu en basit hali olarak algılayabilirsiniz. Umarım faydası olur. Kolay gelsin
.rar lokma1.0.rar (Dosya Boyutu: 64,71 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
#3
Sayın ercansahin emeğinize sağlık teşekkür ederim.
Cevapla
#4
Rica ederim. Kolay gelsin.
Cevapla
#5
Sayın ercansahin hocam şöyle bir sıkıntı çıktı form1 de. Form1 her açıp kapattığımda yeni bir işlem açıyor. Yani ayın 15.04.2019 tarihinde form1 açtım biraz veri girdim ve kapattım. Tekrar form1 açtığımda aynı tarihden bir daha oluşturuyor. Ben ayın 15.04.2019 tarihinden bir tane oluşturmasını isitiyorum. Bu konuda ne yapabilirim. Teşekkür ederim.
Cevapla
#6
Sayın ercansahin hocam yeni bir konu açarak sıkıntımı ilettim. Bu konuyu cevaplanmış sorulara taşıyabilirsiniz. Teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da