Skip to main content

AccessTr.neT


Forma Tablodan Otomatik Veri Aktarma

Forma Tablodan Otomatik Veri Aktarma

Çözüldü #1
"F_FATURA_AYRINTI" formunda "ÜRÜN ADI" birleşik giriş kutusundan ürünü seçince, T_URUNLER tablosundan, "ÜRÜNGRUBU" nu otomatik yazdırabildim. ama "KDV" yi bir türlü otomatik yazdıramadım. Yardım rica ediyorum.
.rar DELTA_ANTALYA_TAKİP_YENİ3.rar (Dosya Boyutu: 85,62 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#2
Form üzerinde kurulan mantığı anlamadım. Yardımcı olmak istiyorum ama ürünler alt forma elle yazılıyor sanırım. Ya da ben nasıl bir mantıkla çalıştığını anlayamadım. Biraz kullanım biçimi ile ilgili bilgi verirseniz yardımcı olacağım.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
Bir de bir uyarıda bulunayım, aynı örneği her soru için ayrı ayrı yüklemeyin. O kadar zengin değiliz. Bu örnekler arttıkça bu siteye ödenen hosting de artıyor Img-grin) Şaka bir yana, aynı örneğe ait sorularınızı aşama aşama çözüme ulaştıralım. Bir konunuz çözülsün sonra diğer sorunuzu sorun. Konular farklı farklı kategoriyse o zaman ayrı konu açarsınız. Böylece daha düzenli ve aşama aşama ilerleriz. Olur mu?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#4
Mehmet bey. yarınızı dikkate alıcam mutlaka. İşleyişi bilmiyordum kusurfa bakmayın.
F_URUNLER formunda ben önceden tüm ürünleri bir kereliğine giriş yapıp T_URUNLER tablosuna kayıt yapıcam(Gerekirse eksik veya yeni ürünler sonradan da giriş yapılabilir tabi). Daha sonra Fatura girişi yapılırken F_FATURALAR_AYRINTI formunda ürün seçildiğinde, T_URUNLER tablosundan, KDV oranı otomatik olarak gelsin istiyorum. Bunu ÜRÜN GRUBU kutusu için başardım. Ama KDV de muhtemelen bir hata yapıyorum ve olmadı. Bunu rica ediyorum.
Cevapla
#5
Alt form pasif olacak. Bilgi ve görsel amaçlı sadece.
Cevapla
#6
Valla Engin bey, o kadar karışık ki çalışmanız, faturaya yeni ürünü nereden kaydettiğinizi anlayamadım. Bütün işlemlerde katıştırılmış makro kullanmışsınız. Bu sebeple kod önerisi de bulunamıyorum. Çalışmanızı yapmadan önce keşke örnekleri inceleme fırsatınız olsaydı. Bayaa da emek vermişsiniz ama pek çok hatayla karşılaştım kayıt yaparken. Bence en baştan daha sade ve hata oranı düşük hale getirmelisiniz.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task