Skip to main content

AccessTr.neT


Forma Veri Girişinde Sorun Yaşıyorum.

Forma Veri Girişinde Sorun Yaşıyorum.

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba, örneğini eklediğim ekteki çalışmamda belirli bir seviyeye ulaştım. Takıldığım bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Projedeki tablolar (personel ve sicil) yerelde iken frm_giris formunda veri girişi (alt forma) yapılabiliyor. Tablolar Sql veri tabanına taşındığında ise mevcut veride değişiklik yapılabiliyor fakat yeni veri girişi yapılamıyor. Ne yaptımsa çözemedim.
Yardımlarınız ricası ile iyi çalışmalar dilerim.
.rar veritabani.rar (Dosya Boyutu: 147,66 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Veritabanınız bölünmüş bir veritabanı mıdır? Sql server üzerinde çalışabilmesi için bazı querylerin editlenmesi gerekir.
Cevapla
#3
Sn Atoykan, bölünmüş bir veri tabanı değil. Örnekte görüldüğü şekli ile SQL' e gönderiyorum.
Son Düzenleme: 30/05/2022, 17:47, Düzenleyen: ertans.
Cevapla
#4
SQL'e gönderecekseniz ve doğrudan üzerinde çalışmayacaksanız veritabanını bölmelisiniz. Backend sadece tablolardan oluşur bunu sqle kaydedeceksiniz ve front end kısmı kodlarınızın çalıştığı kısım olarak local kullanıcı bilgiayarlarına koyacaksınız. Veritabanı bölme işlemleri ile ilgili sitede detaylı açıklamalar mevcut bunları inceleyin.
Cevapla
#5
(30/05/2022, 15:16)ertans yazdı: Arkadaşlar merhaba, örneğini eklediğim ekteki çalışmamda belirli bir seviyeye ulaştım. Takıldığım bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Projedeki tablolar (personel ve sicil) yerelde iken frm_giris formunda veri girişi (alt forma) yapılabiliyor. Tablolar Sql veri tabanına taşındığında ise mevcut veride değişiklik yapılabiliyor fakat yeni veri girişi yapılamıyor. Ne yaptımsa çözemedim.
Yardımlarınız ricası ile iyi çalışmalar dilerim.

merhaba,
sql serverde ki tablolarınızın her birini teker teker sağ tıklayıp desing ile açıp, identy ayarını yes yapmanız gerekiyor,[img][Resim: do.php?img=11896][/img]

bu ayarı yaptığınızda ayarları kaydederken hata verebilir,
bu durumda, verdiği hatayı google da aratınız, Sql de ayarlarda yapmanız gereken bir işaretleme var, onu yapınca kabul eder.

iyi çalışmalar dilerim,
husem, proud to be a member of AccessTr.neT since 08-03-2009.
Son Düzenleme: 31/05/2022, 21:14, Düzenleyen: husem.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task