Skip to main content

AccessTr.neT


Formda 1 ve 2. sayfalarda farklı metin kutuları hk.

Formda 1 ve 2. sayfalarda farklı metin kutuları hk.

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar;
Ekte belirtmiş olduğum örnekte, form da 1. kayıt da (yada sayfa) metin kutularında çalışıp işlem bittikten sonra, gezinti düğmesiyle 2. kayıda geçerek farklı metin kutularında çalışmayı nasıl yapabilirim. Yani 1. kayıtdaki metin kutuları, 2 ve sonraki kayıtlar da (sayfalarda) gözükmeyecek.
Örnek;
1. kayıt da olması ve girilmesi gereken metin kutuları;
Adı
Soyadı
Okulu
Sınıfı
2 ve daha sonraki kayıtlar da olması ve girilmesi gereken metin kutuları;
Adres
İl
Tlf
Cep
İlginize çok teşekkür ederim.
.rar db3.rar (Dosya Boyutu: 22,18 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın Aykay bahsettiğiniz gezinti düğmeleriyle bunu yapmak hem olanaksız hemde (bana sorarsanız) gereksiz. İlla da bu alanları farklı sayfalarda gösterecekseniz Sekme Kontrolünü kullanmanızı tavsiye ederim. Bu kontrolün her birine istediğiniz alanları koyup düzenleme şansınız var. Ben ekteki dosya Ana Sayfa adlı formunuz üzerinde bir örnek yaptım. İnceleyip kendinize uyarlayın. Ayrıca Tablo, Sorgu, Form ve diğer nesne adlanızı daha özenli vermenizi tavsiye ederim. Mümkünse tek kelimelik adlar olsun, 2 kelime olmak durumundaysada bitişik yazın. Türkçe harflerden uzak durun. Kolay gelsin.
.rar db3.rar (Dosya Boyutu: 17,07 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla
Çözüldü #3
teşekkürler sayın mesudi
Sayfa sekmesini düşündüm. Fakat daha sonra kayıtların 50 ve daha yukarı olacağını düşünürsek sekme sayfası üst üste yığılacak. Ortaya karışık ve görüntü kirliliği meydana gelmiş olacak.
Diğer bir husus ilk sayfadaki metin kutularını form üst bilgisine alarak daha sonra üst ve alt formu birbirlerine ilişki kurarak yapmayı da düşündüm. Sadece üst formdaki bilgiler her sayfada gözükmüş olacak.
Son Düzenleme: 11/06/2009, 15:21, Düzenleyen: Aykay.
Cevapla
Çözüldü #4
Sayın Aykay sanırım formların çalışma mantığı ile ilgili gözden kaçırdığınız birşey var. Bir form açık iken sadece bir kayıt görüntüler. Her sekmedeki bilgiler aynı kaydın değişik alanlarını oluşturur. Yani sekme1'de kişi ile ilgili ad, soyad, sınıf bilgileri, Sekme2'de İletişim bilgileri (Adresler ve tel'ler) bulunabilir. Yani kayıt gezinti düğmeleriyle kayıtlar arası gezinirsiniz, sonraki kayda veya önceki kayda geçersiniz. Eğer siz tüm kayıtlarınızı aynı anda görmekten bahsediyorsanız o zaman sürekli form yapısını tercih edin.
Son Düzenleme: 11/06/2009, 15:35, Düzenleyen: mesudi.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task