Skip to main content

AccessTr.neT


Formda Düzenle Butonu

Formda Düzenle Butonu

Çözüldü #1
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar ve üstatlar. Benim üzerinde çalıştığım fakat tam olarak yapamadığım bir sorun var. Şöyleki Sipariş Formu var. Bu forma veri girişleri yapıldığı zaman bu formda değişiklik yapılmasının önüne geçilmesini istiyorum. Eğer değişiklik yapılacaksa daki Değiştir butonuna bastıktan sonra formun aktif olmasını ve değişiklik yapılabilmesini ve kaydet dedikten sonra formun pasif olmasını nasıl yaparım. (Formda yaklaşık olarak 40 tane metin kutusu ve açılan kutu mevcut.)
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #2
(11/09/2014, 22:37)mesut58580 yazdı: Herkese iyi akşamlar arkadaşlar ve üstatlar. Benim üzerinde çalıştığım fakat tam olarak yapamadığım bir sorun var. Şöyleki Sipariş Formu var. Bu forma veri girişleri yapıldığı zaman bu formda değişiklik yapılmasının önüne geçilmesini istiyorum. Eğer değişiklik yapılacaksa daki Değiştir butonuna bastıktan sonra formun aktif olmasını ve değişiklik yapılabilmesini ve kaydet dedikten sonra formun pasif olmasını nasıl yaparım. (Formda yaklaşık olarak 40 tane metin kutusu ve açılan kutu mevcut.)
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Bağlantıdaki örnek uygulamaları inceleyiniz.
Form Üzerindeki Verileri Kilitle
Cevapla
Çözüldü #3
Sayın ozanakkaya İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. İyi akşamlar.
Cevapla
#4
Her ayın içinde onlarca kayıt var, bunların hepsinin bir sayfaya sığması için yazı boyutunu küçülttüğünüzü düşünürsek okunamayacak kadar garip bir görüntü ortaya çıkacaktır bence,
______________________
jasmine
Son Düzenleme: 22/09/2014, 07:58, Düzenleyen: jasmine12.
Cevapla
#5
Sayın jasmine12. Dediğiniz sadece form üzerinde denetim kaynaklarını forma taşısam dediğiniz doğru. Fakat ben Siparişlerin girildiği form ekranında 2 tane sekme denetimi kullanıyorum. Sekme denetimlerini kullanmak hem verileri derli toplu hale getiriyor hemde birbiriyle birebir olan uygulamaları aynı sekmede görmemi sağlıyor. Bu şekilde bir çok denetimi bir dorm altında derli toplu tutma imkanı sağlıyorum. İlginiz için teşekkürler dilerim. İyi akşamlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task