Skip to main content

AccessTr.neT


Formda Hepsini Seç

access acemisi
access acemisi
8
666

Formda Hepsini Seç

Çözüldü #1
Değerli Arkadaşlar
kayit formunda ,takipedilecek işler formu tıklandığında  takipedilecek işler formu geliyor. sec alanı tek tek, çift tıklanarak istenilen alanlar seçilebiliyor. kayit formuna hepsini seç isminde bir buton ekledim. İstedimki ;takipedilecek isler formu cağrıldığında seç alanları tek tek işaretleme yerine, hepsini seç diyerek sec alanı otomatik seçilmiş olarak gelsin.
saygılarımla
.rar hepsinisec.rar (Dosya Boyutu: 25,7 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#2
Merhaba Sayın @access acemisi

Bu konuyu  incelediniz mi zira sizin sorunuzun neredeyse aynısı ve cevaplanmış.
Cevapla
#3
Sizin örneğinizde tablo görünümü kullanılmış. Bu nedenle sürekli form şekline dönüştürdüm. Yukardaki kodları kullandım. Sadece tek düğme koydum. Tek tıklama seçer, çift tıklama seçimi siler. Tablo görünümünde yapabilmek için alt form falan yapılabilir ama bu şekilde de kullanabilirsiniz.
.rar hepsinisec.rar (Dosya Boyutu: 30,04 KB | İndirme Sayısı: 4)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#4
(13/04/2022, 20:20)mehmetdemiral yazdı: ama bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Sn Mehmet Demiral Hocam
Benim gönderdiğimde , etkinlik alanına göre ,kayıt için id değiştiğinde onunla ilgili  yeni bir, seçilmemiş olarak işaretlenmeye hazır tarzda, yapılacak işler kayıt form geliyor. Sizin yaptığınızda ise kayıt alanına yeni girdiğimde , takip edilecek formu çağırdığımda, hepsi seçilmiş halde geliyor..
Hepsini seç yaptığımda belki işaretlilerden isteğim bir kaç alanı kaldırmak istediğim olabilir.
önemli not: formda kayıtlar arasında gezinirken her bir etkinliğin yapılak işler formunu ve hangileri seçilmiş oları görebilmeliyim., örneğin kayıt 1. id ye göre 5 adet seçilmiş olabilir. kayıt id 2 ye göre hepsi seçilmiş olabilir.
Benim gönderdiğim örnekte , tek tek çift tıklanınca , kayıt tablosundaki etkinlik alanına göre yapılacaklar hem formda hem de sorguda gözüküyor ..
Göndereceğim sorgu örneğinde olduğu gibi, işaretli olanları sorguda görmek istiyorum.
[Resim: do.php?img=11519]
.rar hepsinisec_iki.rar (Dosya Boyutu: 27,14 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#5
(13/04/2022, 20:20)mehmetdemiral yazdı: Sizin örneğinizde tablo görünümü kullanılmış. Bu nedenle sürekli form şekline dönüştürdüm. Yukardaki kodları kullandım. Sadece tek düğme koydum. Tek tıklama seçer, çift tıklama seçimi siler. Tablo görünümünde yapabilmek için alt form falan yapılabilir ama bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Sn Hocam
Sizin gönderiniz üzerinde biraz daha uygulama yaptım. Hepsini seç dediğimde sorguda kayıtlar gözük müyor. Ama kutucukların üzerine 2 kez tıklayınca sorguda kayıtlar gözüküyor.
selamlar
Cevapla
#6
Örneğinizi revize ettim. Seçim yapılan kayıtlar üst sıraya taşınır, tek tıklama  hepsini seç çift tıklama seçimi kaldır işlemlerini yapar. Sanırım yapmak istediğiniz bu.
.rar hepsinisec_editted_atoykan.rar (Dosya Boyutu: 27,35 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task