Skip to main content

AccessTr.neT


Formda Yan Toplam Aldırma

Formda Yan Toplam Aldırma

Çözüldü #1
Arkadaşlar ekte gönderdiğim örnekte iki ayrı form var. "Soncap" ve "Soncap1" formları bu formlarda yan toplam aldırmak istiyorum. Çıkan yan toplam sonuçlarınıda Soncap formunda birbirinden çıkarma işlemi çaptırmak istiyorum. Yan toplam formülünü yazıyorum fakat toplam yapmıyor boş geliyor. yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
.rar KADSH_Protez_Takipson - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 96,65 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
#2
Merhaba, 

SonCap isimli sorguda boş alanlar olduğu için hesaplama yapmıyor. Ya formda metin kutuları boş ise 0 yazdıracaksınız veya toplama işlemi yaptırdığınız metin kutusunda 

=nz([APP];0)+Nz([AT];0)......... şeklinde boş ise 0 olarak hesaplatacaksınız.

Bu işlemi sorguda yapabilirsiniz. Soncap isimli sorguyu tasarımda açın, Sql kodundaki


Visual Basic Code
TRANSFORM Sum([Tablo1 Sorgu].Say) AS ToplaSay

kodunu aşağıdaki ile değiştirin. Boş alanlarda 0 yazar ve hesaplama işlemi yapabilirsiniz.


Visual Basic Code
TRANSFORM Nz(Sum(Say))+0 AS ToplaSay
Cevapla
#3
Sayın ozanakkaya hocam
emeğinize sağlık Sql koduna dediğinizi yaptım fakat formdaki formül toplamı benim örnekteki gibi olunca farklı bir toplam yazdı. Ama toplam formülünü nz([At];0)+nz([Üp];0).... şeklinde yazıca işlemi doğru yaptı. 
Çok teşekkür ederim.
Cevapla
#4
Sayın ozanakkaya hocam
Bu yapmış olduğumuz formu yıl ve ay seçerek yapmaya çalıştım. Önceki örneklerde yaptığım bu uygulamayı bir türlü yapamadım. Formu yıl ay seçerek nasıl yapabiliriz. Yan toplam aldırdıktan sonra sizin yardımlarınızla yan toplam tamam aslında yeni bir konu açmak istiyordum fakat cep telefonundan yazdığım için örnek ekleyemiyorum yardımınızı bekliyorum teşekkür ederim
Cevapla
#5
Merhaba, 

Örnek uygulama olmadan çözüm bulmamız zor. Konu başlığındaki sorunuz çözüldü ise konunuzu taşıyalım. Farklı sorunuz var ise yeni konu açınız. Yıl ay ile ilgili daha önceden konunuz var ise son mesajınızdaki soruyu önceki konunuza yazınız.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task