Skip to main content

AccessTr.neT


Formdan Altform Çağırma Sorunu

Formdan Altform Çağırma Sorunu

Çözüldü #1
Ekli örneğimde olduğu gibi; menü formundan açılır kutulardaki kriterlere göre altform çağırması yapıyorum formlar boş açılıyor.yardımlarınızı rica ediyorum.
.rar dene.rar (Dosya Boyutu: 46,13 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Tablolarınızdaki id değerlerini kullanmak yerine metin değerler üzerinden ilişki kurduğunuzdan hatalı sonuç alıyorsunuz. Ay diye bir tablonuz varsa -ki tarih için bir tabloya neden gerek olsun o da ayrı muamma- ayın idsini kullanırsınız hesaplar tablosunda ancak siz ocak şubat metin değerleri giriş yapıyorsunuz. Access tabloları, ilişkiler, veri türleri ve ilişkisel veri tabanı mantığını anlamamışsınız öncelikle bunları gözden geçirin.
Cevapla
#3
(16/04/2024, 16:36)atoykan yazdı: Tablolarınızdaki id değerlerini kullanmak yerine metin değerler üzerinden ilişki kurduğunuzdan hatalı sonuç alıyorsunuz. Ay diye bir tablonuz varsa -ki tarih için bir tabloya neden gerek olsun o da ayrı muamma- ayın idsini kullanırsınız hesaplar tablosunda ancak siz ocak şubat metin değerleri giriş yapıyorsunuz. Access tabloları, ilişkiler, veri türleri ve ilişkisel veri tabanı mantığını anlamamışsınız öncelikle bunları gözden geçirin.

Sayın atoykan ilginize teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task