Skip to main content

AccessTr.neT


Formdan Form Açma Hatası

Formdan Form Açma Hatası

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar çalışmamda stok hareket formunda satılan stok' un formunu açarken ilişkilendirme hatası veriyor incelenmesi için formu yüklüyorum şimdiden teşekkürler.
.rar deneme.rar (Dosya Boyutu: 1,11 MB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#2
stok hareket formu "Frm_Stokhareketkarti" isimli form mu? Bu form ise satılan stok formunu nasıl açabilirim??


Ayrıca;;;

(06/07/2009, 23:57)AccessTr.neT yazdı: 3-d) Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız. 
Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi Resimli Anlatım
3-e) Örnek uygulamanızın adını veya rar/zip adını “örnek”, “deneme”, “yeni microsoft Access veritabanı”, “database”, “proje”, “yeni klasör”, “soru” vs. isimlerle göndermeyiniz, kullanıcı adınızı ve/veya kısa başlık giriniz. 
5-a) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Sorunuz ile ilgili (3. maddede anlatıldığı gibi) eklediğiniz örnek uygulamadaki form, rapor, sorgu vs. nesne isimlerini mutlaka belirtiniz. 
Cevapla
#3
Sayın U.Altun

Örneğinizde başvurulan birçok form yok Frm_Urunkartduzenle, Frm_Urunkartincele, Frm_Urunkarti vs gibi. Ayrıca çalışma prensiplerini neyi ne için yaptığınız ve ne sonuç beklediğinizi ve nerede hata aldığınızı belirtmemişsiniz bu sebeple son derece ucu açık bir soru olmuş. Kısaca mantığı nedir, ne yapmak isterken ne hata alıyorsanız açıklarsanız ona göre inceleme şansımız olur.
Cevapla
#4
stok kartında o stok ile ilgili sipariş kartını açmak istiyorum bu işlemi müşteri kartında sorunsuz yapıyorum ama stok kartında hata veriyor hatanın resmini yükledim
.rar form açma hatası resmi.rar (Dosya Boyutu: 227,41 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#5
bahsettiğiniz formu açınca herhangi bir kayıt gelmiyor
adım adım hangi formu açıp hangi işlemleri yaptığınızı açıklar mısınız?
Cevapla
#6
çalışmanızda bence bir mantık hatası var ürünü seçtiğiniz zaman stokharekat formundaki aktif kaydın değerlerini değiştirmeye çalışıyor bence hata bundan kaynaklanıyor
bu işlemi yapmanızın mantığı ne?

eğer seçilen kayda gitmek isteniyorsa findfirst yada belli bir argüman gönderilerek ilgili kayda gidilebilir
eğer yeni kayıt açılacaksa acNew argümanıyla form yeniden açılabilir
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task