Skip to main content

AccessTr.neT


Formdan Tabloya, Tablodan Forma, Formdan Başka Tabloya

Formdan Tabloya, Tablodan Forma, Formdan Başka Tabloya

#1
Arkadaşlar şöyle bir durum var. Bir form aracılığı ile tabloya değerleri atıyorum. Bu formdaki liste kutusuna çift tıklayınca aşka bir form açılmasını ve bu açılan formdaki bilgilerin ilgili meti kutularına gelerek ilave edeceğim alan bilgileriyle başka bir tabloya kayıdını nasıl yapabilirim.
Örneğimde; "frm_disiplinolayi" formundan "tbl_disiplinolayi" tablosuna verileri kaydediyorum. Bu formda bulunan liste kutusundaki kayda çift tıkladığımda "frm_olaysoruştur" formu açılarak ""frm_disiplinolayi" formundaki aynı kayıtların bu forma gelmesini sağlayarak "tbl_olaysoruştur" tablosuna nasıl aktarırım. ve bu işlemi "frm_disiplinolayi" formu kapalıyken yapılabilir mi.?

Bu doğru bir yöntem mi? Yoksa daha farklı bir algoritma olabilir mi?

Bunu şöyle düşünün; Bir yerde olayları kaydediyorsunuz, Başka bir zaman diliminde olayı soruşturuyor sunuz?
.rar DİSİPLİN PROGRAMI V.01.rar (Dosya Boyutu: 172,03 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
Aynı kayıtları neden 2 farklı tabloya eklemek istiyorsunuz? Ihtiyaç duyduğunuz bir tabloda varsa zaten istediğiniz zaman çekebilirsiniz.
Cevapla
#3
Şöyle ifade edeyim. Bir öğrencinin disiplin soruşturması yapılmak isteniyor. İşleyiş sırasında önce olay bilgileri kayıt edilir. Daha sonra olayla ilgili kişilerin ifadeleri alınır. Olay tanımlandıktan sonra ifade formunda kime ait olduğunu çağırmak gerekir diye düşündüm. Bir çok olay varsa, soruşturma formunda hangi olaya ve kimlerin ifadesine başvurulmuş, bunun kayıtlarını tutabilmek ve sorgulayabilmek için. Belkide dediğim gibi algoritma yanlış olabilir.
Cevapla
#4
Şu an inceleme imkanım yok o nedenle biraz farazi olacak: Öğrenci bilgileri zaten kayıtlı ihtiyacınız olan 2. tablo ile öğrenci tablosunu bağlayacak ortak alan. 2. tablo öğrenci tablosunun alt tablosu olur, öğrenci kaydı çağrıldığında 2. tabloda kayıt varsa gelir isterseniz yeni kayıt eklenir.
Cevapla
#5
Konu güncel.
Cevapla
#6
4. mesajımla ilgili bir yorumda bulunmamışsınız.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da