Skip to main content

AccessTr.neT


Formu Tabloda Süzmek Ve Yazdırmak

Formu Tabloda Süzmek Ve Yazdırmak

Çözüldü #1
Değerli hocalarım hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Hazırladığım uygulamada Ana Menüde açılan kutudan seçilen marka, Saat Stok Formunda gösteriliyor. Sağ üstte oran kutusuna yazılan oranda fiyatlara ekleme yapıyor ama bunu sadece seçili markaya değil tüm markalara ekleme yapıyor. Sizlerden ricam;
1- Burada markaya göre süzüp sadece o markanın tüm modellerine ekleme yapması
2- Yazdır butonuna tıklandığında yine seçili markanın tüm modellerinin adedine göre etiketlerinin yazdırılması. (aynı modelden 2 adet varsa 2 etiket)
İlginize ve yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.
.rar STOK .rar (Dosya Boyutu: 239,9 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#2
Sorunuza ait sitede çözümlenmiş çok sayıda örnek mevcut. Sorgu filtreleme, Update sorgusu ve etiket yazdırma konularını araştırın.
Özellikle 2. sorunuz için birebir yapılmış tally table uygulama örneği var sitede.
Ana Menü dediğiniz formunuzda comboboxta neden 3 Casio, 2 polo, 2 Guess, 2 Seiko var? Sorgu gruplandırmayı, sorguda benzersiz kayıt ve benzersiz değer listelemeyi araştırın.
stDocName = ChrW(83) & ChrW(69) & ChrW(82) & ChrW(86) & ChrW(304) & ChrW(83) & ChrW(32) & ChrW(70) & ChrW(79) & ChrW(82) & ChrW(77) gibi fantazilere uygulamanızda yer vermeyin bunun yerine "SERVİS FORM" yazın; benzerleri içinde aynı şekilde.
Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar başlıklı konuyu inceleyin. Çok yüzeysel bakabildiğim halde uygulamanız oldukça sorunlu, hepsini gözden geçirin. daha sonra takıldığınız yer olursa iletin yardımcı olmaya çalışalım.
Cevapla
#3
Hocam uyarılarınızı dikkate alacağım.
Ana Menü dediğiniz formunuzda comboboxta neden 3 Casio, 2 polo, 2 Guess, 2 Seiko var? sorunuz için; Açılan kutu değerleri sorgudan alıyor o yüzden. Onda bi sıkıntımız yok Açılan Kutuyu değiştirir değerleri kendim yazacağım diye düzeltirim. Update'yi yaptım ama Formda fiyat değişince tablodaki diğer tüm ürünlerinde fiyatı değişiyor. Benim istediğim markayı seçince sadece o markanın modellerinin (Formda görünenlerin)fiyatının değişmesi.
Cevapla
#4
Combobox değerlerini aldığı sorguyu
SELECT DISTINCT SAATTABLO.MARKA
FROM SAATTABLO
ORDER BY SAATTABLO.[MARKA];
yapın bakalım ne olacak? O zaman ne demek istediğimi, neleri araştırın dediğimi anlayacaksınız. Sorgulamayı tam anlamı ile bilmediğiniz içinde formdaki verileri nasıl Update sorgusunda kullanacağınızı bilmiyorsunuz bu yüzden tüm kayıtları update ediyorsunuz. Görsel bir zevkiniz var iyi bir frontendçi olursunuz, kodlama becerinizde var hepimizin öğrenirken yaptığı gibi fantazi boyutlarında işler var bundan vazgeçin, kod yazmak tek başına yeterli değildir efektif kod yazmak önemidir.
Sorgulara çalışın bir iki uygulamada hata yapacak ama hemen öğreneceksiniz, o ışık var sizde. Önce deneyin takıldığınız noktada destek olacağız.
Cevapla
#5
Hocam hayırlı akşamlar. Kusura bakmayın lütfen, sizin dediğinizi yaptım sonrası için araştırdım ama tablonun formda nasıl süzme yapacağını bulamadım. Şuan sorguda sadece marka görünüyor.
Son Düzenleme: 26/03/2024, 21:45, Düzenleyen: SOSS06.
Cevapla
#6
Bütün sorgulama teknikleri, kriter ve parametre oluşturmayı 12 saatte deneyip sonuca ulaşamadınız mı? İlginç bir rekor olmuş. Fırsat bulunca bakacağım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task