Skip to main content

AccessTr.neT


formun alt formda değişiklik

formun alt formda değişiklik

Çözüldü #1
Formun üzerinde bulunan komut düğmesine bastığımda konular alt formunda istediğim kadar kutucuk doldurmak istiyorum.örneğin ahmet’in ;matematik dersinde mat1,mat2,mat3 konularının k,d alanlarındaki kutucuklarını,geometri dersinde geo1,geo2 konularındaki k,d alanlarındaki kutucuklarını mehmet’in; matematik dersinde mat1,mat2 konularının k,d alanlarındaki kutucuklarını,geometri dersinde geo1 konularındaki k,d alanlarındaki kutucuklarını işaretlemek istiyorum… vb.
Sonuç olarak form üzerinde kim olursa olsun, konular alt formunda bulunan kutucukları tek tek işaretlemek istemiyorum.komut düğmesine bastığımda kaç tane kaydın kutucuklarını işaretlemek istiyorsam hepsini tek seferde şaretlesin.umarım derdimi anlatabilmişimdir.ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
.rar formun alt formunda değişiklik.rar (Dosya Boyutu: 39,07 KB | İndirme Sayısı: 5)
afatsum75, 27-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #2
Bu durumda her kişi için ayrı sayıda onaya basılmayacak mı? Yani kod, hangi öğrencinin hangi dersleri aldığını bir tablodan almalı değil mi? Mesela 1 nolu Ahmet'in matematik dersi seçildiğinde 1-2 ve 3 nolu mat dersleri işaretlenecek ama aynı öğrencinin geo dersinde ise sadece 1 ve 2 nolu onaylar işaretlenecek. Aynı şekilde 2 nolu öğrenci mehmet'in ise aynı derslerde farklı alanlar işaretleniyor. Biz bunları neye göre bileceğiz? Biraz açıklamaya ihtiyaç var değil mi?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
özür dilerim.derdimi anlatamadım.yazdıklarınızı okuyunca yanlış anlattığımı farkına vardım.komut düğmesine basınca hep aynı komutların çalışması lazım.

şöyle düzelteyim.komut düğmesine basınca konular alt formunda 5 satırda bulunan toplam 10 kutucuğu işaretlesin.yada yapılabilirse komu düğmesine basınca bana sorsun " kaç satırda kutucuk işaretlemek istiyorsun." inşallah bu defa derdimi anlatabilmişimdir.teşekkür ederim.
afatsum75, 27-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #4
Şöyle olsa, ana form üzerinde bir simulasyon yapsanız. Yanı ana formda olabilecek tüm onayları simule eden bir bölüm olsa ve düğmeye basıldığında aktif kayıttaki belirtilen tüm onayları işaretlese. Olmaz mı? Bu arada her bir öğrenci için onaylamak ya da onaylamamak gibi bir durum varsa, kayıtları tek tek manuel gezerek yapmak daha mantıklı olur. Ama derseniz ki, "hayır, bir düğmeye basınca, belirtilen örnekteki tüm onaylar tüm kayıtlarda işaretlensin" ona göre yapılmaya çalışılır. Ne diyorsunuz?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
Tablo yapınızı incelediğimde, konu tablosuyla öğrenci arasında ortak bir kriter olmadığını, gelen verilerin ilişki yoluyla bağlı olduğunu gördüm. Bu nedenle tabloya Sql ile yapılan müdahalede tablodaki o sütunun tamamı bundan etkilenecektir. Eğer isteğiniz bu yöndeyse örneği ekliyorum. Yok böyle değil, her öğrenci için ayrı işaretleme yapmalıyım derseniz bu durumda bir sorgu üzerinden veri alıp aktif kayda göre tek tek işlem yapmanız gerekecektir. Örnek istediğiniz gibiyse buyrun kullanın.
.rar demiral_formun alt formunda değişiklik.rar (Dosya Boyutu: 110,01 KB | İndirme Sayısı: 14)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
vaktinizi boşuna harcadığım için özür dilerim.yapmak istediğim şu idi.60 tane öğrencinin her ders için bitirdiği konuları işaretlemek istiyorum.her dersin en azından 40 tane konusu vardır ve bu konuları tek tek işaretleme yapmak çok uzun sürüyor.öğrenciye hangi konuları bitirdin diye sorduğumda o satıra kadar olan kutucukları işaretlesin.
afatsum75, 27-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da