Skip to main content

AccessTr.neT


Gereksiz Bir Parametre Değeri Gir Uyarısı

Nurullah_Serdar
Nurullah_Serdar
16
8192

Gereksiz Bir Parametre Değeri Gir Uyarısı

Çözüldü #1
hazırladığım veritabanına kullanıcı girişi yapıp her kullanıcı için ayrı bir yetki belirledim. kullanıcı girişinden sonra açılan formda formlara giriş butonları ekledim.formlara giriş yapılırken kullanıcının yetkisine göre açılan forma filitre uyguladım. ilk başta düzgün olarak çalışıyordu. daha sonradan veritabanını düzenle ve onar yaptım. tablolarda sistem tabloları çıktı. şimdi giriş yaptığım zaman admin yetkili kullanıcılar formu açtığından normal açıyor. farklı kullanıcı yetkisi ile filtre uygulayarak açıldığı zaman ekranda rapora ayrılış tarihi başlıklı paramatre değerini gir kutusu açılıyor. benim tablolarımda,formlarımda ve cod larımda böyle bir alan yok. bunu nereden çıkarttığını bile anlamadım. acaba onarma sonsasıda yaptığım değişikliklerden mi yapıyor. birde o sistem tablolarını silmek istiyorum geri. onarmayı geri alabiliyormuyum. onarma öncesi eski düzenine getirebilirmiyim.
Çözüldü #2
formlarımda daha önce rapora ayrılış tarihi diye bir alan vardı. mde ye çevirmek için kod ları düzenlemem gerekti ve ben tablo ve form üzerinden bu alan isimlerinin aralarındaki boşlukları kaldırdım. daha sonra düzenle ve onar yaptım. ama hala o alanı nasıl nereden buluyor anlamadım.
Çözüldü #3
Sn n_serdar;
Uygulamanı eklersen ben veya diğer arkadaşlar bakarız. Ezbere konuşmak doğru olmaz.
Saygılar, iyi çalışmalar.
*********
Kod, formül vs bilmek önemlidir ama mantığını yürütebilmek, nerede ve nasıl kullanılacağını bilmek daha önemlidir.
Çözüldü #4
tablo ve raporu görmeden biz nasıl anlıyacağız,
Çözüldü #5
Peki aradaki boşlukları hem tablodan hem Vba kodundan hemde diğer tüm yerlerden de kaldırdınız mı? Bir yerden kaldırıp diğer yerleri bıraktıysanız bulamamış ve parametre değeri girmenizi istemiştir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #6
şifreler 1111
cod şifre 04524240018
.rar Kopyası personel prg.rar (Dosya Boyutu: 1,09 MB | İndirme Sayısı: 33)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da