Skip to main content

AccessTr.neT


gruplara göre sıralamak

gruplara göre sıralamak

Çözüldü #1
arkadaşlar hepinizi öncelikle saygıyla selamlıyorum.sizden küçük bir yardım isteyeceğim.ekte gönderdiğim örnek formda tablo1 formuna personel bilgilerini girdikten sonra kayıtları listele butonuna bastığımız zaman açılan tablo2 deki formdaki personel bilgileri önce rütbesine göre sonra siciline göre sıralama işlemini yapmak istiyorum.mesela girilen personel bilgilerinden rütbe sırası emniyet müdürü, emniyet amiri, başkomiser, komiser, polis memuru sırasına göre sıralasın, aynı rütbedeki personeli de kendi arasında siciline göre sıralasın istiyorum. umarım anlatabilmişimdir. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #2
Bu iş için öncelikle rütbeleri içeren bir tablo hazırlamalı ve form1'de kayıt yaparken rütbeleri açılan bir kutudan ve bu tablodan gelen verilerle seçmelisiniz. Siz gördüğüm kadarıyla "rütbesi" alanını elle doldurmuşsunuz. Bu durumda kaydın birinde "polis memuru" diğerinde ise "polis memur" yazarsanız neye göre rütbe sıralaması yapacağız? Bunun yolu ilk dediğim gibi bir rütbeler tablosu hazırlamak ve rütbelerin sıralanmasını istediğiniz biçimi de sayılarla vermektir. Daha sonra iş çok kolaydır. Siz önce bunları hazırlayın, belirleyin ve örneğinizi düzeltin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Neyse ben dayanamadım sizin için yaptım. İnceleyin bakalım olmuş mu?
.rar demiral_deneme.rar (Dosya Boyutu: 56,18 KB | İndirme Sayısı: 30)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #4
hocam teşekkür ederim. işimi fazlasıyla görür saygılar
Cevapla
Çözüldü #5
Daha iyisi de olabilir. Mesela memurların aynı rütbeye sahip olduklarında aralarındaki sıralamadan bahsetmişsiniz. Onu neye göre yapacağız. İşte bunun için mesela 3 tane Polis Memurunun işe ilk başlama tarihlerini de o tabloya girerseniz, eşit rütbeleri de ilk işe başlamaya göre sıralayabilir. Ama gerçekte bilirim ki -ben de memurum çünkü- işe başlama tarihi baz alınmaz. Önemli olan terfilerdir. Terfi dereceleri de bir şekilde girilmelidir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
mehmet bey zaten polis memurları veya herhangi bir rütbede bulunan personelin sicil numaralı mesleğe giriş tarihlerinin özeti gibi bir şeydir. yani sicil sayısı düşük olan personel diğerinden öndedir. ama aynı rütbedeki personelden oluşan ve aynı birimde çalışanları gruplandırmak olabilir. buda benim işime yarar. mesela aynı birimde 20 tane polis memuru 2 tane komiser 1 tane emniyet amiri şeklinde oluşan birimleri aynı çatı altında gruplandırabiliriz. umarım anlatabilmişimdir. saygılar..
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da