Skip to main content

AccessTr.neT


Güncelleme sorgusunda hata veren tarih kriteri.

Güncelleme sorgusunda hata veren tarih kriteri.

#1
Merhaba;
Ekli çalışmada text18 e yazılan değer iler tarih kirteri fordam "dt" olanın takım bilgisini güncellemek istiyorum. 
Sorguyu kod ile çalıştırmak istiyorum ve hata veriyor.

Bu örnek bir çalışma. Asıl uygulamamda tarih veri tipinde olan bir alanı güncellemek için "#" işaretleri ile yazmama rağmen hata alıyorum.

Bilginizi rica ederim.
Teşekkürler.
.rar test.rar (Dosya Boyutu: 27,79 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
sayın direnist,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
.rar test-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 17,34 KB | İndirme Sayısı: 3)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#3
Atoz hocam saygılar;
Bu örnekte verdiğiniz cevabı asıl uygulamama uyguladığımda maalesef güncellemeyi yine yapmadı. Tabloda ilgili alanın veri tipini Date/Time dan Text e çevirip koda kısmındaki Where kriterinde # işaretini kaldırıp kriteri "'" işaretleri içine yazınca güncellemeyi yapıyor. Ama tarih olarak kaldığında yapmıyor. # işaretleri ilede her türlü denedim olmuyor. Denetim masasında bölge ve dil ayarlarından ../../... formatına çevirdim yine olmadı.Bu date/time veritipinden gerçekten çok sıkıldım...
Yardımlarınız için teşekkür ederim..
Cevapla
#4
sayın direnist,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,aşağıdaki bilgi paylaşımlarının yapılması öngörülmüştür.

1-) açıklamanızda veri türü olarak Date/Time diye belirttiğinize göre,sanırım Office sürümünüz İngilizce olsa gerek.
BAŞLAT-DENETİM MASASI-BÖLGE VE DİL SEÇENEKLERİ kısmında Dil sekmelerinde Türkçe seçili ise bunları İngilizce olarak ayarlamayı deneyiniz.

Bölgesel Dil Ayarları-BÖLGESEL SEÇENEKLER sekmesindeki ÖZELLEŞTİR ayarlarındaki Tarih sekmesinde yer alan Kısa Tarih Biçimi gg.aa.yyyy ve Tarih Ayırıcı da .(Nokta) olarak ayarlıdır.

2-) Kod sayfasında TOOLS-REFERENCES sekmesinde eğer MISSING yazan bir ifade söz konusu ise,
bulunamayan referans mevcut ise onun yerine kendi sürümünüze yönelik olanı tedarik edip kurulumunu sağlayınız.bunun için,

eğer 32bit işletim sistemi kullanıyorsanız ilgili edineceğiniz dosyayı C:\WINDOWS\system32 klasörüne,
eğer 64bit işletim sistemi kullanıyorsanız ilgili edineceğiniz dosyayı C:\WINDOWS\syswow64 klasörüne aktarınız.

3-) ayrıca,tablonuzdaki bir tarih alanının veri türünü metin olarak ayarlamanız,size ileride zamanla sorun olarak da geri dönüş yapacaktır.her bir alanı kendi ilgili olması gereken veri türü ile ilişkilendirmek daha doğru bir performans ve verimlilik sağlamak adına katkı sağlar.

4-) konunuzun 2.mesajında eklenen örnek uygulama üzerindeki kodlamada,bahsettiğiniz gibi "#" işareti kullanımı söz konusu değildir.sanırım,siz burada bir değişiklik yapmış olabilirsiniz.

bahsettiğinizden açıklamak gerekirse,"...where..." kriterinde eğer # işaretini iptal edip tırnak işareti dahil edince çalıştığını belirtmenizin nedeni de,tablonuzdaki tarih alanını Metin türü olarak yaptığınız içindir.doğal olarak da,# işaretinin bir hükmü kalmadığından tırnak işareti geçerli sonuç vermektedir.

5-) Office sürümünüzü güncelleştirmeyi de deneyebilirsiniz.gerekli eklentileri yeniden kontrolünü sağlayıp kurabilirsiniz.

son olarak,şunu da yapabilirsiniz,elbette tercihinize göre.asıl uygulamanızı bir yedeğini çıkarıp bunun içeriğinde sadece bu sorununuza çözüm sağlamak adına gerekli olan form,sorgu,tabloları bırakınız ve tablolarınızdaki asıl bilgilerinizin yerine de farazi geçici bilgilerden sadece sonuçları rahat fark edebilmek adına birkaç kayıt içerecek şekilde değiştiriniz.bu hali ile de,konunuza dahil ediniz.elbette ki,uygulamanızı 2007 olarak da incelemeye imkan verecek şekilde de dahil ediniz.ya da,2002-2003 farklı kaydet olarak.

böylece,bahsettiğiniz yazım ve ayarlar neticesinde mevcut sorununuz,inceleme neticesinde görülebilir ve akabinde gerekli bilgi paylaşımları da sunulabilir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#5
Atoz hocam,
Her zaman olduğu gibi değerli vaktinizi ayırıp detaylı olarak bilginizi paylaşmışsınız. Size çok teşekkür ederim. Yönlendirmelerinizi uygulamaya çalıştım ama olmuyor güncelleme yapmıyor. Son çare olarak belirttiğiniz gibi asıl uygulamayı sadeleştirip rastgele bilgiler ile ekleyerek sizi tekrar rahatsız edebilirim.
Saygılarımla.
Cevapla
#6
sayın direnist,

Alıntı:...Yönlendirmelerinizi uygulamaya çalıştım ama olmuyor güncelleme yapmıyor...

ifadenizde bahsi geçen denediğinizi beyan ettiğiniz çalışmalarınız yapılırken ya da neticesinde,"olmamasına yönelik olarak varsa hangi hata uyarılarını aldınız?" ya da "hangi işlemleri denerken hangi durumlar olmadı?" sorularına bir yanıt olması adına,daha ayrıntılı hatta mümkünse en geçerlisi ekran resimlerini gerek uygulama esnasındaki ve gerekse de uygularken veya uyguladıktan sonrasına dair ekleyebilirseniz konunuza;üzerinde daha verimli fikirler edinilip yorumların bu doğrultuda yapılmasına imkan sağlamış olursunuz.

son olarak,belirtildiği gibi,incelemeye uygun örnek uygulamanızı dahil de etmeniz yerinde olacaktır.fakat,bundan ziyade,denemelerinizi ayrıntılı anlatımlarda bulunmanız da katkı sağlayacaktır kanısındayım.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task