Skip to main content

AccessTr.neT


Güne Göre Kategorilere Ayırmak

Güne Göre Kategorilere Ayırmak

Çözüldü #1
Güne Göre Kategorilere ayırarak istatistik almak istiyorum. Formül ne yazılabilir acaba?
.7z Güne Göre Kategori 2024 - 01.7z (Dosya Boyutu: 23,65 KB | İndirme Sayısı: 8)
yyhy, 18-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#2
Ne yapmak istediğinizi kimse anlamadı açıkçası, sorunuzu daha net ifade edin ve örneğinizde nasıl bir sonuç almak istediğinizi gösterin mümkünse; ona göre yardımcı olmaya çalışalım.
Cevapla
#3
Sayın @atoykan ilginiz için teşekkür ederim. Formülleri bir şekilde düzenledim. Acaba ekli dosyadaki formülleri yardımcı sütunlar kullanmadan kısaltma yapabilir miyiz? Sayfada kasma yapmasını önlemek istiyorum.
.7z Güne Göre Kategori 2024 - 02.7z (Dosya Boyutu: 23,19 KB | İndirme Sayısı: 1)
yyhy, 18-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#4
Yardımcı sütunlardan kastınız veri sayfasında kullandığınız gün, ay, yıl sütunları ise SUM(AD2;(AE2*30);(AF2*365)) şeklinde tek bir formülle toplam sütununda yaptırın tüm işlemi.

Sizin gibi bir kaç arkadaş daha var sorusunu anlayana kadar bulmaca çözüyoruz. Neden net olarak anlatmıyorsunuz yapmak istediklerinizi? Şurada verim var, şurada şu işlem yapılıyor, şurada şu amaçla şu sonuca ulaşılıyor, yapmak istediğim şunu yapınca şu sonucu almak, yaptığım şu, yapamadığım kısmı şu diye anlatsanız ona göre değerlendireceğiz, biz sizin kafanızın içindekini, mantığınızı, kurgunuzu bilemeyiz.
Cevapla
#5
Sayın @atoykan hocam öncelikle yapmak istediklerimi detaylı anlatamamış olmam için özür dilerim. Örnek dosya çizelgeleri yapıyorum ama ne yapmak istediğimi de bundan böyle inşallah daha detaylı anlatmaya çalışırım.
Formül iyi oldu. İhtiyaca cevap verdi emeğiniz için teşekkür ederim.
yyhy, 18-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task