Skip to main content

AccessTr.neT


Hatalı bilgileri silmek

Hatalı bilgileri silmek

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar eklediğim dosyada Müşteri bilgi girişi altında satış bilgileri ekranında satış adedini yazmadan kayıt ettiğimiz bir ürünün bilgilerini satış ekranındaki listede göremiyorum. Genel ekstrayı aldığım zaman bu hatalı girişi genel ekstrede görüyorum. Örneğin satış adedini yazmadan kayıt ettiğimiz aşçı önlüğü satış bilgileri ekranındaki listede göremiyorum. Genel ekstrada görüyorum.

* Benim istediğim satış adedi yazılmamış satışlar dahil, bütün satışlar satış bilgileri ekranındaki listede görünsün ki hatalı girişleri düzeltelim veya silelim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Kul. Adı: Ali
Parola :123
.rar hatalibilgi.rar (Dosya Boyutu: 497 KB | İndirme Sayısı: 0)
Cevapla
#2
merhaba kenan bey satış ekranı formunda altaki listeye tıklayınca zaten yaptığınız hatalı veya düzgün satışları çağırıp düzenliyor olmalısın programda bu zaten var
acaba başka yerden mi bahsediyorsunuz anlamadım..
Cevapla
#3
Hocam satış ekranı formundaki listedeki bir satışa tıklayıp textboxlara alıp düzeltme yapıyorum. Bu düzeltmeden vazgeçtiğimiz zaman formu temizle butonuna tıklıyorum. Girdiğiniz veriler kayıtedilsin mi diye soruyor yanlışlık evet değimiz zaman textboxlardaki verileri kayıt ediyor. Bu kayıt satış ekranındaki listede görünmiyor. Ekstrede satış adedi ve tutarı sıfır olarak görünüyor.

Hacam
*Formu temizle butonuna tıkladığımız zaman direk textboxlardaki veriler temizlenirse sorun çözülecek.
*Formu temizle butonuna tıkladığımız zaman Girdiğiniz veriler kayıtedilsin mi sorusu sorulmasın.
Son Düzenleme: 03/09/2014, 00:02, Düzenleyen: kenan827.
Cevapla
#4
o zaman örneginizin shift tuşunu iptal et ve tekrar yükle soruna bakayım
Cevapla
#5
Hocam shift tuşunu nasıl iptal edeceğimi bilmiyorum.
Cevapla
#6
bende 2010 vardı ona verileri aldım üzerinde FRMSATISLAR da ve ANAISLEMLER isimli tabloda varsayılan degerleri 0 'ları kaldırdım yani sen kendine FRMSATISLAR formu ile ANAISLEMLER adındaki tabloyu alırsan sanırım istediğin olur
.rar Yeni Microsoft Access Veritabanı.rar (Dosya Boyutu: 308,96 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da