Skip to main content

AccessTr.neT


Hazırladığım Tutanağı Ait Rapora İmza Bölümü

Hazırladığım Tutanağı Ait Rapora İmza Bölümü

Çözüldü #1
Kolay gelsin Access ile tutanak formu hazırlamaya çalıştım, almaya çalıştığım raporu istediğim gibi düzenledim fakat tutanağa imza atacak kişiler bazen 5 bazen 10 kişi oluyor birinci sıkıntı bu ikinci sıkıntı ise ayrı bir tabloda personel bilgilerini girdim ordan imza kısmına bilgi çekebilmek için fakat raporun kayıt kaynağı değiştiği için çekemiyorum bu seferde.
Sormak istediğim rapora kaç imza açılacaksa bunu bir kod ile belirleyebilirmiyim? Ve rapor içeriğini bir tablodan imza atacak isimleri ise farklı bir tablodan çekebilirmiyim.
#2
örnek çalışmanızı ekleyip örnek üzerinden açıklama yaparsanız çözüme ulaşma ihtimali artar
#3
(15/10/2021, 18:17)berduş yazdı: örnek çalışmanızı ekleyip örnek üzerinden açıklama yaparsanız çözüme ulaşma ihtimali artar

access ile örnek bir form hazırladım formun rapor kısmında ne sormak istediğimi açıkladım
.rar Yeni Microsoft Access Veritabanı.rar (Dosya Boyutu: 23,97 KB | İndirme Sayısı: 7)
#4
imza atacak kişi sayısı hangi tablonun hangi alanına göre belirlenecek?
#5
(18/10/2021, 11:03)berduş yazdı: imza atacak kişi sayısı hangi tablonun hangi alanına göre belirlenecek?

Ekte bulunan access'in rapor kısmında belirtmiştim şöyle açıklıyım personel tablosundan alacak fakat imza atacak kişi sayısını hangi alana göre belirlemeliyim nasıl yaparsam olur kısmında sıkıntı yaşıyorum zaten
İstediğim personel formunda metin kutusu veya başka bir denetim kullanarak tutanağa açacağım imza sayısını belirledikten sonra personel formunda oluşacak metin kutularına imza atacak kişileri seçip rapor al dediğimde, personel formunda seçtiğim kişilerin rapora eklenmesi ve tutanağımın her hali ile tamamlanması.
#6
Sayın @angelos form üzerine imza sayısı kadar Combobox ekleyip her bir Combobox' u da rapordaki bir metin kutusuna atayabilirsin.
"Dünyayı fazla düşünme."

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task