Skip to main content

AccessTr.neT


Herkese merhaba access - excel ilişkisi...

Emre Göncü
Emre Göncü
2
1745

Herkese merhaba access - excel ilişkisi...

Çözüldü #1
Herkese merhaba aranıza yenı katıldım.Forumu baya inceledim fakat benım ihtiyac duydudum seye suana kadar kımse ıhtıyac duymamıs.O yuzden konuyu actım.Bız ofıs mobılyaları satısı yapan bır fırmayız.Kendı ısımız.Musterı teklıflerımızı Excel den yazıoyorum.şablon var sadece bılgılerı gırıyoruz.(yanı urunlerın adını,özelliklerini)
Benım sızlere sorum mesela 100 tane urun var farklı ısımlere sahıp.ben bunları Access te olusturulan bır verı tabanına gırsem, Excel dekı mevcut teklıf formundakı hucrelere o verılerı sıralatabılırmıyım.Ne demek ıstedıgımı bıraz acım.HATTA EKTE BIZIM ORJINAL TEKLIF FORMU VAR.bakan arkadaslar gorecekkı.urun yerı bos.Örneğin "Diva makam takımı, 30mm melamin tabla, krom ayaklı vs vs" gibi bir veriyi Access ten cagırabılırmıyım ?

Şimdiden saygılar.Galiba sorunumu pek ıyı ıfade edemedım Lol
.rar ALBARAKA 10-09-2013.rar (Dosya Boyutu: 111,05 KB | İndirme Sayısı: 11)
Cevapla
Çözüldü #2
Böyle bir şey istemenizden Access'i tanımıyor olduğunuz sonucunu çıkartıyorum. Çünkü o bahsettiğiniz türden bir çıktıyı Access'le zaten hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Excel'e ihtiyaç duyacağınızı sanmam.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Mehmetdemiral bey öncelikle teşekkür ederim.access de bunların yapılabıldıgının farkındayım.Fakat hücre ayarlama,düzgün çıktı alma, ve de pratiklik bakımından excele çalışanlarımız daha hakım oldugundan bu soruyu sormustum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task