Skip to main content

AccessTr.neT


İcra

meraklı üye
meraklı üye
4
2185

İcra

#1
Selamün Aleyküm Arkadaşlar;

İlköğretim Okullunda Memur / Mutemet olarak görev yapmaktayım. Elimde tam ve sağlıklı bir icra programım yoktur. Ben size excelde tüm formlarını hazırlasam bunu Access olarak hazırlama imkanınız var mı ? Bu istediğim program internette maalesef yoktur.Üye olarak böyle bir istirham etme hakkım var ise bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Karışık olarak görülebilir ama inanın göründüğü gibi değil aslında.
Bilgi ehli kardeşlerimizden bu konuda yardım istirham ediyorum. Menfi ya da müspet cevaplarınızı bekliyorum. Ona göre ben formları hazırlamaya başlayayım.

Dua İle
Cevapla
#2
A.selam Sayın Meraklı kardeşim
acceste yapmanız için sizin excelde hazırladığınız tabloların aynısını acceste kendiniz hazırlamanız gerekiyor ayrıca ,sizin formda bulunan örneklere bakarak kendiniz birşeyler yapmanız gerekiyor ,eğer bir yerlerde takılırsanız burnaya soru olarak sormanız gerekiyor,diğer hallerde ,burada sizin istediğinizi bizim hazırlamamış,program yapmamız mümkün değil sadece burada üyeler kendileri yapmaya çalıştıkları çalışmalırında takıldıklarında bunu sorarlar,diğer üye ve hocalarda bu sorun ile ilgili yardım ederler,umarım anlatabilmişimdir, kolay gelsin
Cevapla
#3
Selamün Aleyküm.
Teşekkür Ederim Allah Razı Olsun. Formun soru cevap şeklinde olduğunu bilmediğimden değil. Ben sadece yapılabilir mi diye bir istirhamda bulunmuştum. Mümkün olmadığını söylemeniz yeterli bir cevap.

Dua İle
Cevapla
#4
yapılabilir tabiki , mümkün ,dediğim gibi ne istediğini iyi bilerek önce tablolarınızı hazırlamanız sonrasında ilişkiler ve sorgular,daha sonra formlar ve raporlar yapılır,siz bir başlayın gerisi gelecektir.
Cevapla
#5
Selamün Aleyküm;
Benim elimde şu an kendi yaptığım ve formüllerini bazı üstadlarımdan aldığım derme çatma bir program var. Allah şahidim olsun Access ile ilgili hiç bir bilgim yoktur.Bilgim olmadığı halde niye siteye üye oldum derseniz sitenizin adını başka bir sitede site tanıtım bölümünde görmüştüm. Baktım gerçekten güzel bir site. Ayrıca Access Paket program gibi mükemmel bir iş ortaya çıkarıyor.Bu sitede bazı programları indirdim kullandım da. Bilgi ehli kardeşlerin yaptığı full programlar gerçekten inkar edilemez derecede güzel. Bende bu güzelliğe kapıldığım için böyle bir talepte bulundum.
Derseniz ki hele siz başlayın devamını biz getirelim, vallahi billahi öyle bir bilgim yok.Bunun için ben excelde form şeklinde hazırlayayım dedim. Okul Formatör öğretmeninden rica etmiştim buraya sormadan önce yapamadı ya da beceremedi öyle kaldı. Ama önemli değil Access bir derya hata bende bu derya da bir damla dahi olamadık. Zamanınızı aldığım için özür dilerim hakkınızı helal edin. Herşey nasip, nasipden ötesi olmuyor.

Dua İle
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task