Skip to main content

AccessTr.neT


İki tarih aralığı

İki tarih aralığı

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar

aşagıdaki kodla iki tarih aralığı sorgu alınıyor ancak eger tarih formatı şu şekilde

2013.12.04 0lursa çalışıyor ama ben normal yani 04.12.2013 şeklinde çalışmasını istiyorum,acaba kodda nasıl bir değişiklik yaparsak ,04.12.2013 şeklindeki tarih formatın da çalışır.

Sql = "SELECT Geltarih, IDescription, ItemQuantity, CurrentStocks FROM Item as Atablo, StocksIn as Btablo WHERE Atablo.ItemNo = Btablo.ItemNo AND Geltarih >= #" & dtpFrom.Text & "# AND Geltarih <=#" & dtpTo.Text & "# Order By Geltarih, IDescription"

Bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum,şimdiden teşekkürler.
Cevapla
Çözüldü #2
Bölgesel ayarlardaki tarih formatından olmasın? Genelde Vb uygulamalarında Denetim masasından bölgesel ayarlardan tarih formatı değiştirilerek bu tür işler yapılıyor.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Öncelikle bölgesel ayarları kontrol etmekte fayda var sonra aşağıda basit bir örnek verdim öyle deneyin

Visual Basic Code
"select * from TABLOADIN where ALANADIN between cdate('" & İLKTARİH.Text & "') and  cdate('" & İKİNCİTARİH.Text & "') order by TABLONUN HANGİ ALANINA GÖRE SIRALANACAKSA ONUN ADI"


Eğer tablodaki tarih alanlarının biçimi tarih değilde metin veya not ise şöyle olacak

Visual Basic Code
"select * from TABLOADIN where ALANADIN between cdate(" & İLKTARİH.Text & ") and  cdate(" & İKİNCİTARİH.Text & ") order by TABLONUN HANGİ ALANINA GÖRE SIRALANACAKSA ONUN ADI"

drummers, 11-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
Çözüldü #4
Sevgili Mehmet hocam,Sevgili Ömür hocam öncelikle ilginize teşekkürler..
malesef denemelerim sonucunda olmadı,
Cevapla
Çözüldü #5
Abi tarihe takla attırın olsun bitsin. Yıl.Ay.Gün olarak sıralayın öyle sorgulayın. Veritabanında öyle saklamak istemiyorum dersen sorun değil. Öyle sakla ama form üzerinde yine takla attır Gün.Ay.Yıl olarak göster/görüntüle.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #6
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,sorunumu Power hocam sayesinde çözdüm,aynen tarihi ters çevirerek çözdü,ilginize tekrar teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da