Skip to main content

AccessTr.neT


iki tarih arasındaki gün sayısını bulmak

iki tarih arasındaki gün sayısını bulmak

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar.
Ben iki tarih arasındaki gün sayısını bulmak istiyorum.
aslında projemde bir bölüm kafamı çok karıştırdı. biraz matematik formülü yapmam gerekiyor.
formül şu şekilde .
iki tarih arasından çıkan gün sayısı benim yaptığm kalıp imalat tarihini verecek. benim hedefim 30 gün. amacım bu imalat gününü 30 gün üzerinden % hedefimi bulmak.
yani ben kalıbı 25 günde bitirmişsen % 116 başarılıyım demek fakat ben bu kalıbı 35 gün de bitiriyorsam % 83 başarılıyım demek. bunun formülünü yapmak istiyorumda. bunu bu şekilde yapmamın amacı hem kalıbın kendisi için hem toplam da hemde iki tarih arasında sıraladığımda bana kaç kalıp varsa onların ortalamasını veren bir formül kurmam gerekiyor.tabi ben daha tarihleri bile birbirinden çıkaramazken nasıl yapacaksam. şimdiden ilginize teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #2
Arkadaşım sitede aratırsan ne kadar iki tarih arasında kayıt bulma,hesaplama ile ilgili örneğin olduğunu görürsün lütfen önce bunları inceleyin,ayrıca örnek olmadan kimsenin size baştan örnek yapmasını beklemeyin..
https://accesstr.net/search.php?action=r...order=desc
adresinde çok ve değişik örnekler var incele,kolay gelsin
Cevapla
Çözüldü #3
En azından tablo-form vs. hazır bir dosya koysanız işimizi en az 5 kat kolaylaştırırsınız. Bir dosya ekleyin siz istediğiniz şeyler kolay. Date2diff yazarak forumda arama yaptırırsanız iki tarif arasındaki gün sayısını bulan örnekleri görebilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #4
Sorun Çözülmüştür.
Örneklerden buldum.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da