Skip to main content

AccessTr.neT


il ilçe köy

il ilçe köy

Çözüldü #1
örneğimde formlarda personel formum var personelin il ilçe köy bilgileri bir birine bağlı güncellenmektedir fakat veri tabanına (personel tablosuna) il ilçe köy kod larını işliyor yani tabloda personel doğum il ilçe köyü 34 280 12 gibi formda her şey normal fakat bir rapor yazdırdığımda doğum yeri 34 çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim tablolara rakam değilde yazı yazdırabilirim. ne yaptımsa başaramadım birde personel formumda yeni ilçe koy kayıtları için ekle butonuna tıklattığımda yeni kayıt deyince hata yapıyor ben nerde hata yaptım anlayamadım örneğim ekte incelerseniz sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
.zip ERPER.zip (Dosya Boyutu: 388,4 KB | İndirme Sayısı: 100)
Cevapla
Çözüldü #2
sanırım istediğin böyle bişey.
.zip cvp n_serdar.zip (Dosya Boyutu: 469,07 KB | İndirme Sayısı: 151)
İyiki Varsın Access Img-grin
Cevapla
Çözüldü #3
Arşiv bozuk...
Cevapla
Çözüldü #4
ilginize teşekkür ederim örneği inceledim 1 personelde değişiklik yapınca aynı değişiklik diğer personellerdede oluyor değişiklik yapınca diğer personelleri dolaş fark edeceksiniz birde köy seçimi yapmıyor yeni köy kayıt etmiyor
sayın makcavus arşiv bozuk derken neyi kasdettiniz örneğimi ben şimdi indirdim sayın, nurullah_Serdar ın yaptığı örneği bir sorun göremedim
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın EROLAKSAKAL
Raporun kaynağı olan sorguya İl ve İlçe tablolarını da ekleyip bu tablolardaki id alanlarını personeldeki idler ile ilişkilendirip il ve ilçe tablolarındak il ve ilçe adlarını kullanacksınız. Yani id alanları gösterge olacak. Bunun için de personel tablonuzdaki il ve ilçe (hatta köy) id alanlarını "sayı" yapmak gerekir, yoksa ilişki kurulamaz.

Benim örneği incelerseniz daha iyi anlayacaksınız. "Be adam madem örneği yaptın da ne anlatıyorsun bir saat" demeyin, benim işim yapmak değil öğretmek. Img-grin))
.rar ERPER_demiral.rar (Dosya Boyutu: 361,5 KB | İndirme Sayısı: 129)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #6
sayın , Mehmetdemiral
anladığım kadarı ile bu iş olmaz diyorsunuz ben tabloda sayı görünmesini istemiyorum. çünkü raporlamalarda doğum il 34 çıkıyor buda saçma olur daha önceden il ıdını yazıyla yapmıştım ilçe ıdınıda fakat ilçelerde hata yaptı çünkü merkez her ilde var hemen hemen veya aynı isimde ilçe oluyordu bundan kurtulmak için ve daha az yer kaplaması için mantıklı olan rakama döndüm demekki eski sistemimde bir yol bulacağım yardımlarınız için teşekkür ederim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task