Skip to main content

AccessTr.neT


IsNull

IsNull

Çözüldü #1
Sorgu'da IsNull değeri verdiğim hücrelerden birinci değeri verdikten sonra ikinci IsNull değerinde bana göstermemektedir.
Cep telefon birinci kayıtta teslim ediliş saati yazılmamışsa sorguda bana veriyor, fakat ikinci defa aynı kişiye telefon verdiğimde bana teslim saati yazmadığım halde sorgu vermiyor.
Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim saygılarımla.

.rar CEP TELEFON TAKİP.rar (Dosya Boyutu: 16,65 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
Çözüldü #2
Sn arif1971 sorguda ölçüt satırına birden çok alana IsNull yazdığınız için göstermiyor. Bunun için her alan için ölçüt satırında bir alt satıra IsNull yazmanız gerekli.

Nacizane tavsiyem program kurgunuz yanlış. Müşteriler ve hareketler diye iki tablo yaparsanız bir müşteriye istediğiniz kadar kayıt girebilirsiniz. Sizin programda bir müşteriye 10 kayıttan sonra ne yapacaksınız?

Saygılar....
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla
Çözüldü #3
.rar CEP TELEFON TAKİP.rar (Dosya Boyutu: 25,06 KB | İndirme Sayısı: 3)
Raci hocam dediğiniz gibi ayrı tablo yaptım fakat tabloları birleştirmede bir sorun çıkıyor bir türlü çözemedim. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Size EK'te yeni yaptığım uygulamayı gönderiyorum.
Cevapla
Çözüldü #4
Merhaba ,bişeyler yaptım burdan gidin,ilişkiyi bu şekilde yapın ,her iki tabloya otomatik sayı ekleyin ve müşterilerdeki otomatik sayıyı hareketler tablosu ile ilişkilendirin,ben öyle yaptım ayrıca formda da bu MID(Müşteri ID) yi alt formda göstererek,her yeni girişte otomatik alana işlemesini saglayın,(ben böyle yaptım ) kolay gelsin
.rar CEP TELEFON TAKİP-Celoyce.rar (Dosya Boyutu: 16,91 KB | İndirme Sayısı: 16)
Cevapla
Çözüldü #5
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim yapmış olduğunuz uygulama kafamdaki soru işaretini çözdü
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task