Skip to main content

AccessTr.neT


Kapalı Accessin SQL den veri alması

Kapalı Accessin SQL den veri alması

Çözüldü #1
Merhabalar,

Access 2007 Kullanarak Sql üzerinden bazı verileri cekiyorum. Fakat her gün bu uygulamayı yapmak icin Accessi acıp Quary Run! yapmam gerekiyor, calisan Quary hasilat tablesine append etmekte.

SQL de kullandığım komut satırları :

INSERT INTO Hasilat ( SatisTarihi, SumOfHasilatFisUzerindeki, MagazaKodu, CountOfFisNo )
SELECT dbo_VIEW_tumsatislar.SatisTarihi, Sum(dbo_VIEW_tumsatislar.HasilatFisUzerindeki) AS SumOfHasilatFisUzerindeki, dbo_VIEW_tumsatislar.MagazaKodu, Count(dbo_VIEW_tumsatislar.FisNo) AS CountOfFisNo
FROM dbo_VIEW_tumsatislar
GROUP BY dbo_VIEW_tumsatislar.SatisTarihi, dbo_VIEW_tumsatislar.MagazaKodu
HAVING (((dbo_VIEW_tumsatislar.SatisTarihi)=Date()-1));

Yapmak istediğim:

Her gün ben Accessi acıp Quary'i calistirmak yerine..
Access acılmadan Quary'i calistirip Sql den verileri alıp Hasılat Tablesine Append etsin..

Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

iyi çalışmalar,

Insanlarin birbirini Yanlis Alamalari Icin 9 Ihtimal Vardir.

''Dusundugunuz / Soylemek Istediginiz / Soyledigini Sandiginiz / Soylediginiz / Karsinizdakinin Duymak Istedigi / Duydugu / Anlamak Istedigi / Anladigini sandigi / Anladigi''
Cevapla
Çözüldü #2
Verileri çekmek yerine ODBC ile bağlanmayı neden düşünmediniz ki? O zaman her zaman güncel verilerle çalışabilirsiniz. Bununla ilgili birçok kaynak var yararlanabileceğiniz. Eğer sorununuz bu şekilde çözülebiliyorsa Access ile ODBC üzerinden Alias tanımlamalarını yaparak Sql Server'e rahatça bağlanabilirsiniz. Ama localde değil de internet üzerinden çalışmak istediğiniz ve bu iş ADSL bağlantı üzerinden çok yavaş olduğu için ofline çalışıyorsanız birşey diyemem.. O zaman da Access çalıştığında önce bir sorgu verileri alıp günceller, sonra da asıl program çalışarak verileri okur. O da sorun değil yani..
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
(23/12/2008, 00:00)mehmetdemiral yazdı: Verileri çekmek yerine ODBC ile bağlanmayı neden düşünmediniz ki? O zaman her zaman güncel verilerle çalışabilirsiniz. Bununla ilgili birçok kaynak var yararlanabileceğiniz. Eğer sorununuz bu şekilde çözülebiliyorsa Access ile ODBC üzerinden Alias tanımlamalarını yaparak Sql Server'e rahatça bağlanabilirsiniz. Ama localde değil de internet üzerinden çalışmak istediğiniz ve bu iş ADSL bağlantı üzerinden çok yavaş olduğu için ofline çalışıyorsanız birşey diyemem.. O zaman da Access çalıştığında önce bir sorgu verileri alıp günceller, sonra da asıl program çalışarak verileri okur. O da sorun değil yani..

Mehmet bey,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Local ve internet olarak çalışma durumum bulunduğum bölgeye göre değişmektedir yani her iki şekilde de çalışıyorum. ODBC ile bağlanıyorum, fakat import etmiyorum, import etmeye kalkışırsam cok fazla veri var. Access kilitlenip kalıyor. ODBC bağlantımı link olarak yapmaktayım. Alias tanımlaması hakkında nasıl yapmam gerekli hiç bir fikrim yok, bilmediğim bir durum. Şuan söylediğiniz şekilde zaten, Access'i açıp sorguyu calıştırıp verileri güncelliyorum. Yapmaya çalıştığım bunu Access'e kendi başına nasıl yaptırıcam..

Saygılar..

Insanlarin birbirini Yanlis Alamalari Icin 9 Ihtimal Vardir.

''Dusundugunuz / Soylemek Istediginiz / Soyledigini Sandiginiz / Soylediginiz / Karsinizdakinin Duymak Istedigi / Duydugu / Anlamak Istedigi / Anladigini sandigi / Anladigi''
Cevapla
Çözüldü #4
Access dosyası ile değil Access projesi ile bağlanayı deneyin. Uzantısı adp olacak, ama Sql ile çok iyi ilişkileri vardır. Direk Sql server bağlantı sihirbazı içeriri. Bence kesinlikle onu deneyin. İnternetteki bir Sql serverden süper hızlı bağlantı yapabilirsiniz. Normal Access dosyası olarak verim alamazsınız. Sorgular hariç tüm tablo, rapor, makro, form hepsini projeden çağırabilirsiniz. Ama sorgular Sql sorgular olduğu için yeniden yazmanız gerekecek.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
Kapalı olan dosyaları çalıştırmak için Windows Görev Zamanlayıcısı kullanabilirsiniz ancak kısıtlı özelliklerde olacaktır.

Daha kapsamlı işlemler için AutoIt programını kullanabilirsiniz. Programı otomatik olarak açar, istediğiniz Sorgu-Form-Rapor her ne ise açar, istediğiniz butona tıklar. Böylelikle sizin tek tek yaptınız işlemleri kendisi halleder. Hatta program girişinde şifre vs. bile kendisi otomatik yazabilir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task