Skip to main content

AccessTr.neT


Kayıt İptali: Kayıt İptal Tablosuna Ekle, Kayıdı Sil İşlemi

Kayıt İptali: Kayıt İptal Tablosuna Ekle, Kayıdı Sil İşlemi

Çözüldü #1
Herkese Merhaba;

CizgiUstu formundaki Kayıt İptali butonu ile formda bulunan kaydı alt formları ile birlikte oluşturduğum "borctakip_iptaller, ders_kodlari_iptaller, ogrencitakip_iptaller" tablosuna ekleyip sonra da gerçek tablolardan silmek istiyorum.

Amacım Kayıt iptali yapan bir müşterinin kayıt iptalini gerçekleştirmek burada. Daha sonra iptal edilen kayıtları buradan incelemek için.
.rar cizgi - iptal.rar (Dosya Boyutu: 777,71 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Kayıt iptali yapmak istediğiniz butonda aktarmak istediğiniz bilgileri önce iptaller tablolarınıza Insert sorgusu ile ekleyin sonra delete sorgusu ile silmek istediğiniz tablolardan silin. Çok karışık olmasa gerek.
Cevapla
#3
Hocam aynen bende deniyorum fakat insert kodunda hata alıyorum.

Do While Not rs.EOF
CurrentDb.Execute "INSERT INTO borctakip_iptaller ([ogrenci_id],[taksit],[kalan],[odeme_tarihi],[not],[odendimi],[toplam_odenen],[odeme_turu]) VALUES ('" & Me.borctakip_alt_formu!ogrenci_id & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!taksit & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!kalan & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!odeme_tarihi & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!not & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!odendimi & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!toplam_odenen & "', '" & Me.borctakip_alt_formu!odeme_turu & "' where ogrenci_id= " & Me.txt_ogrencid & ")"
rs.MoveNext
Loop
Cevapla
#4
hocam hatayı şu şekilde düzelttim,

Do While Not rs.EOF
CurrentDb.Execute "INSERT INTO borctakip_iptaller select * from borctakip where [ogrenci_id]= " & Me.txt_ogrencid & " "
rs.MoveNext
Loop
Cevapla
#5
Kolay gelsin
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task