Skip to main content

AccessTr.neT


Kayıtları Excele Aktarma

Kayıtları Excele Aktarma

Çözüldü #1
Örnek bir puantaj dosyasını kendi programıma entegre ettim, sorgu ile belli kritere göre sıralı tablo oluşturuyorum, izin,görev vs aktarma işinden vazgeçtim çünkü ne yapıyorsam bilgim sınırlı olduğundan hata verip başa dönüyorum. Yardım istediğim konu excelle aktar butonuna bastığımda ilgili kaydı aktarması recordset tanımlaması falan yaptım denedim ama bir türlü yapamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bir de aya boş personel kaydı getir butonu genelde doğru getiriyor, sıralı olarak. Fakat bazen getir butonu sıralamayı karışık getiriyor ve ondan sonra devamlı şekilde liste karışık bir şekilde geliyor. Tasarım modunda çözümü kolay tazminat tablosunu silip güncelleyince sorun çözülüyor, bir süre doğru bir şekilde aktarıyor sonra yine sıralama kayıyor. Sebebini anlamadım neden olur
.rar puantaj.rar (Dosya Boyutu: 49,6 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
dosyadaki sorunu anlamadım bahsettiğiniz şekilde veriler olması gereken yerlere gidiyor
hata nerde?
Cevapla
#3
puantaj içerisinde PERSONEL1 ve tblhsp tablolarında bulunan veriler geliyor ben kayıtların tazminat tablosudan gelmesini istiyorum ki ilgili kayıtlar gelsin. Excele aktaracağım verilerin hepsini tazminat tablosuna entegre edip ordan çekmek istedim, yazdığım sorgu sonucunda 0 kayıt çekti hep. Umarım anlatabilmişimdir.
mesela 1 nolu personelin kayıtlarını girerken izinli günlere i harfi yazıyorum. 2-3-4-5-6 izin günlerine i atması lazım isimler geliyor gibi görünse de farklı tablo olduğu için işime yaramıyor ama günlerin bulunduğu metin kutuları gelmiyor.
Son Düzenleme: 06/10/2022, 17:01, Düzenleyen: angelos. (Sebep: açıklama)
Cevapla
#4
olması gereken sonucu, Excel dosyasında gösterir misiniz?

mesela ahmet müdür 2022-aralık aynı kayıttan neden 4 tane var
neden 2 tane yıl ve ay alanı var?
Cevapla
#5
(06/10/2022, 17:23)berduş yazdı: olması gereken sonucu, Excel dosyasında gösterir misiniz?

mesela ahmet müdür 2022-aralık aynı kayıttan neden 4 tane var
neden 2 tane yıl ve ay alanı var?

resmi örnekte ekledim , kayıt aktarma işleminde hata nerde var bilmiyorum genelde doğru bir sıralama ile aktarıyor ama bir kere karıştımı artık aktarma sıralamasında tablodaki kayıtları tamamen silmediğim sürece doğru sırada aktarmıyor,
Cevapla
#6
İstediğim yerlere istediğim şekilde aktarmayı başardım en sonunda son bir işim kaldı o da tazminat tablosundan veriyi alıyorum.
Örnek olarak 2022 OCAK ayına ait bilgileri girdim tazminat tablosuna ordan çıktyı aldım. ŞUBAT ayı geldiğinde veriyi giriyorum o da aynı tabloya gittiği için çıktı alırken sıkıntı oluyor bütün kayıtları veriyor ya da OCAK ayını veriyor. Benim yapmaya çalıştığım excele aktar butonuna basınca hangi aya ait veriyi giriyorsam o aya ait geçici bir tablo oluşturup ordan excele aktarmak, aktarım işi bitince de tablo geçici olduğu için silinmesi Böylece direk ilgili kaydın çıktısını excele aktarmış olurum. Örneğim ekte yardımcı olursanız çok sevinirim.
.rar puantaj.rar (Dosya Boyutu: 58,71 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task