Skip to main content

AccessTr.neT


kitap satıcısı programı

sewda.cicegi
sewda.cicegi
3
2759

kitap satıcısı programı

Çözüldü #1
Arkadaşlar proje ödevim var. projeye başladım.. tablolarımı yaptım ama çok basit geldi bana.. ilk tabloma sadece kitap adı yazdım, dierine de kitap adı, türü, yayınevi, sayfa sayısı, baskı yılı, kitabın bulunduğu raf ve fiyatını yazdım ve her iki taploda da birincil anahtarı kitap adı nı yaparak ilişkilendirdim ama devamını getiremiyorum.. tabloya başka bişe eklemem gerekir mi? programı bi kitapçının kullanacağı için stok sütunu da olması gerekiyo aslında ama her satışında stoktaki sayıyı azaltmayı bilmiyorum.. yardımcı olur musunuz..?
Cevapla
Çözüldü #2
Stok konusunu o kadar da büyütmeyin. Satılan ürünler tablosundakilerden alınan ürünler tablosundakileri çıkartacağız. Kalan da stok olacak. Burdaki en önemli sıkıntı, değerlerden birinin olmamasıdır. O zaman olmayan değerle işlem yapılamadığı için sonuç çıkmayacaktır. Siz öncelikle tablolarınızdaki alanların birbirleriyle ilişkilerini kağıt üzerinde tasarlayın.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
tşk ederm..
Son Düzenleme: 08/02/2009, 19:05, Düzenleyen: sewda.cicegi.
Cevapla
Çözüldü #4
Sizin kafanızı karıştıran stok ile ilgili bir örnek ekliyorum. Depo takibi ile ilgili yıllar önce yaptığım amatör bir çalışma. Benim de konuyu ilk öğrendiğim yıllara aittir, kolayca çözebilirsiniz.
.rar depo.rar (Dosya Boyutu: 44,84 KB | İndirme Sayısı: 83)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task