Skip to main content

AccessTr.neT


Klavyede Bastığım Tuşları Metin Kutusuna Yazdırmak

Klavyede Bastığım Tuşları Metin Kutusuna Yazdırmak

Çözüldü #1
Uygulamada Form içinde alt form var ve alt formda klavye veya mausla kayıt seçildiği zaman veya kayıt silindiği zaman formdaki metin kutusuna yazdırmak istiyorum.
Formda metin kutusuna  "3 kayıt seçildi" , "3 kayıt silindi"  veya "delete tuşuna basıldı" gibi işlem yaptırabilirmiyiz acaba. Bu konuda bana yardım ederseniz memnun olurum. Uygulama ektedir.
.rar Klavye delete bastığımda metin kutusunda delete basıldı yazsın.rar (Dosya Boyutu: 22,74 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
Ekli örneği inceleyin. Altformunuzda kayıtları seçtikten sonra textbox etiketine tıklayarak altformdan çıkmanız gerekli. Altform kodları girildiğinde ve çıkıldığında çalışır. Delete tuşuna basıldı, şu kadar kayıt silindi gibi kontroller eklemek son derece gereksiz zaten yerleşik olarak size kaç kayıt sileceğinizi ve onaylaıp onaylamadığınızı soruyor Access. Var olan yapıyı tekrar kodlamak hem yapısal hem kaynaksal hatadır.
.rar ornek_editedatoykan.rar (Dosya Boyutu: 23,88 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#3
(04/12/2023, 22:35)atoykan yazdı: Ekli örneği inceleyin. Altformunuzda kayıtları seçtikten sonra textbox etiketine tıklayarak altformdan çıkmanız gerekli. Altform kodları girildiğinde ve çıkıldığında çalışır. Delete tuşuna basıldı, şu kadar kayıt silindi gibi kontroller eklemek son derece gereksiz zaten yerleşik olarak size kaç kayıt sileceğinizi ve onaylaıp onaylamadığınızı soruyor Access. Var olan yapıyı tekrar kodlamak hem yapısal hem kaynaksal hatadır.

Teşekkür ederim hocam hayırlı işlerin olsun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task