Skip to main content

AccessTr.neT


Kullanıcı İşlemleri

mustafasavalan
mustafasavalan
13
3932

Kullanıcı İşlemleri

Çözüldü #1
İlk Mesajım Olduğu için mazur görün belki doğru yerde konuyu yazmamış olabilirim.
Öncelikle herkese allah zihin açıklığı versin. Benim problemim şu Tablolar hazırladım ve bir de form hazırladım.ayrıca birde Taruz hazırladığı bir modül yerleştirdim. yapmak istediğimi inşallah anlatabilirim.
Kullanıcı doğru şifresini girdikten sonra Ana form açılıyor burda problem yok lakin girdikten sonra o kullanıcıya ait formun veya formda sadece onun kayıtlarının olduğu sayfa açılsın. Diğer kullanıcılar Onun bilgilerini göremesin sadece yönetici tüm personeli görebilsin.
Kullanıcı giriş formundaki giriş butonuna basınca anaformda da giren kullanıcıya dair bilgilerin getirilmesi lah?
Anaformda da bilgilerin girilebilmesi için ayrı ekranlarda sekmeli bir düzen koymak istiyorum.

Birde saygı değer profesyonel arkadaşlar sizden ricam tablolar arası ilişkiyi doğru yapabilmişmiyim bakabilirmisiniz.

Bismillah dedik başladık hadi hayırlısı
.rar Personel.rar (Dosya Boyutu: 75,76 KB | İndirme Sayısı: 29)
Cevapla
Çözüldü #2
merhaba sayın mustafasavalan,

hem örneğinizi hem de bahsini yaptığınız diğer uygulamayı inceledim ve görülmektedir ki;gerekli eklentileri tam olarak kendi uygulamanıza aktarmamışsınız.dolayısıyla da sorunlarla karşılaşmaya da hazır durumdasınız.bu sebeple her iki uygulamayı tekrar gözden geçirmek suretiyle kullanıma hazır duruma getirmenizde fayda var diye görmekteyim.bundan dolayı,istediğiniz sonuçları elde etmek için önce bu kontrolleri sağlamalısınız.çünkü,eklemeniz gereken yetkilendirme tablosundaki bilgilere göre bu istedikleriniz gerçekleşsin.

isterseniz,elbette tercih sizin fakat,öncesinde bu işlemleri hazırladığınız takdirde diğer taleplerinize dair site içerisinde size yardımcı olunması da sağlanmış olur.

ayrıca,sonrasında ekleyeceğiniz yeni örneğinize dair,bir de;hangi formların kimlere açık kimlere kapalı oalcağını,kim hangi formu kullanacağını da belirtebilir misiniz lütfen.

bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #3
İlgi alaka ve önerilerinize teşekkürler. biraz daha debeleneceğim, daha sonra tekrar yüklerim. tafsiyelerinizi dikkate alarak yeniden güncellemeye çalışacağım.
Cevapla
Çözüldü #4
sayın mustafasavalan,

bahsettiğiniz diğer örneği eğer kullanmakta kararlı iseniz o zaman yapmanız gerekenler şunlar olmalı:

1- adı geçen örneğin bir kopyasını çıkartmalısınız.

bu kopya üzerinden ise;
2- tkullanıcılar isimli tablo içerisine kendi dahil etmeyi düşündüğünüz isimleri ve şifreleri girmelisiniz.

3- kendi bir önceki örneğinizde var olan Extraişler,görev,günlük,izin,personel isimli tablolarınızı eklemelisiniz.

4- yine kendi örneğinizde var olan Anaform,günlük alt form formlarını eklemelisiniz.

5- TGenelAyarlar tablosundaki anaform alanına Anaform yazarak değiştirmelisiniz ki,kullanıcı girişinden sonra sizin kendi hazırladığınız anaforma geçilsin.

6- Extraişler,görev,günlük,izin,personel isimleriyle form hazırladığınızda,bu formların her biri içerisine,FKullanıcıGiriş formunun üst kısmında yer alan etiket13,oturum,etiket5,dogrusifreetiket7,dogruyetki isimli etiket ve metin kutularını da eklemelisiniz.

şimdilik,ilk etapta bunları hazırlamanız yeterlidir.elbette ki,daha sonrasında yine yapılması gerekenler söz konusudur.çünkü,sonrasında da;taleplerinize dair gelişmekle birlikte,hangi formların kimlere açık kimlere kapalı olacağını,kim hangi formu kullanabilir ya da kullanamaz gibi bilgileri de belirtmelisiniz.

evet,görünüşte bu yukarıda bahsi geçen yapılması gerekenler teferruatlı olmakta.ama,tüm bunlar bu kullanıcı yetkilendirme ve uygulamanın kullanımı için geçerli ve gerekli olmakta.elbette ki,araştırmalarda bulunduğunuz takdirde bu durumun daha özeti veya sınırlısı ya da az eklemeli olanları mevcuttur.tercih sizindir.aslında,bu tür diğer örnekleri de incelemek ve yeni örnekler tasarlamak sureti ile kendinize uygun gördüğünüz ya da istediğiniz olacaksa onu denemeniz ve adapte etmeniz sizin yararınıza olacaktır.ne kadar çok deneyim ve çeşitleme,sizin için o kadar yeni bilgi ve uygulamak sureti ile tecrübe demektir.bilgilerinize.

iyi çalışmalar.
saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın Atoz112 ömncelikle mesajım ve problemime göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. kusura bakmayın msj geç gördüm.
daha ilişkilendirmeyi bile doğru yapıp yapmadığımı bile bilmiyorum.
bu arada Problemime çözüm arar iken case true-false diye bir olay olduğunu gördüm. ben de form1 e bir açılır kutu ve kullanıcıların isimlerinin yazdığı butonlar koydum. ve tüm isimli butonlarıda açılır kutudan seçilen isme göre true yaptım. kullanıcı ismini seçince şifre sorma ekranına doğru şifreden sonrada tekrar form1 e yönlendirdim. ve İsim yazan düğmeleride form2 de bulunan altformları ve aranan değeride butonla aynı isme yönlendirdim böylece kullanıcı direk kendi sayfasını açıyor oldu. Biraz saçma bir kombinasyon oldu farkındayım.
Zorluğu her kullanıcıya yeni buton atama bu butonunun vb de case görünürlüğünü ayarlama gibi çokda zahmetli bir işi var farkındayım. Acizane yapmak istediğimi bu şekilde gerçekleştirdim. takdir edersiniz ki hiç te sağlıklı değil. İnanıyorum bu çözümü sizin gibi ustalar bir kaç kod veya modülle çözer
çalışmamı ekte sunuyorum. çok teşekkürler hayırlı günler
.rar Prsnl çalışmam.rar (Dosya Boyutu: 410,26 KB | İndirme Sayısı: 31)
Cevapla
Çözüldü #6
TblKullanici tablosunda yetki alanı var, bu alandaki değere göre giriş yapanın formu açma yetkisini ayarlasanız daha doğru olmaz mı,

mesela kullanıcının yetkisi 2 ise form1'i açabilir, form2'yi açamaz gibi.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da