Skip to main content

AccessTr.neT


listbox da veriyi süzüp, süzülen veriyi kayıt platformuna aktarma

MESUTTR
MESUTTR
6
4588

listbox da veriyi süzüp, süzülen veriyi kayıt platformuna aktarma

#1
sevgili arkadaşlar :
sayın üstatlar daha açılmış bir konu olmasına ve aslında konuyla verilen örnekle benim bu uyygulamayı başarıyla icra etmeme rağmen kendi veritabanımda söz konusu uygulamayı başaramadım bir yerlerde muhakkak ki hata yapıyorum ama bulamıyorum
Konu : List Box daki verileri arama yapmak için düzenlediğim bir textbox dan arayarak
bulunan verilerin üzerine tıkladığımda kayıt bölümüne tamamen yansıması
http://dosya.co/k2f1fbpt1ga5/Database1.accdb.html ... database im
Cevapla
#2
Açıklamalar yetersiz. Lütfen aptal birine anlatır gibi ve bizim hiç bir şey bilmediğimizi, kafanızdan ne geçirdiğinizi tahmin edemediğimizi düşünerek anlatın.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
üstat şimdi sorunumuz ne ?
elimde oluşturduğum bir formumuz varki bunu oraya ekledim. senaryo gereği bu form üç kısımdan oluşmakta biri bütün kayıtlarımın özet fotoğrafını gördüğüm bir list box hemen solda bu kayıtların tüm girdilerini gördüğüm bir kayıt alanı ayrıca ilerleyen zamanlarda oraya bir buton da koyarak yeni kayıt ve mevcut kayıtların düzenlenmesi türünde de kullanmak istediğim bir alan olacak orası. hemen listbox altında düzgün çalışırsa arama ,listbox üzerinden, arama yapmak için kullamayı düşündüğüm bir textbox var. bahsini ettiğim ki şu kaynaktan ulaşabilirsiniz https://accesstr.net/konu-form-uzerinden...arama+form ki bu uygulamayı kendi database ve formumda kullanmaya çalışıyorum.
yani ben text box dan arama kelimesini girerken listbox da onunla ilgili seçenekler gelecek ve ben listbox da tıkladığım satırdaki kayıtla alakalı tüm veriler soldaki alanda karşıma çıkacak
hani olmaz değil arkadaşın örneğiyle yaptım ama kendi databaseim de ne hatası yapıyorum bulamadım ...
lütfen yardımcı olursanız
Cevapla
#4
evet üstatlar yine yeterince açık olmadı mı? yoksa mehmet bey nedir yorumunuz resimli anlatım mı yapayım
Cevapla
#5
Gerek yok anladım sorunu da bakmaya fırsat olmadı maalesef. Şimdi açtım fakat 2 şey dikkatimi çekti. 1- Neden formunuz sürekli form? 2- Açılıştaki parametre değeri isteyen pencere neredeki sorgudan değer alıyor. Onu bulup düzeltin hata sebebi odur.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#6
Valla hallettim ama "hatam neymiş" diye sorma sakınImg-grin) O kadar çok hata düzelttim ki. Gecici falan nedir öyle. Şu anda çalışıyor. Ne yapmadığımı sorabilirsin ne yaptığımı sorma Img-grin))
.rar Database1.rar (Dosya Boyutu: 124,03 KB | İndirme Sayısı: 51)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da