Skip to main content

AccessTr.neT


Liste Kutusu Renklendirme

Liste Kutusu Renklendirme

Çözüldü #1
Merhabalar, ekteki örnekte liste kutusu aracılığıyla dinamik arama yapabiliyorum. Fakat arama yaptığım kelimelerin liste kutusunda renkli bir şekilde görünmesini ve bu şekilde belirgin olmasını istiyorum. Daha önce yapılmış örnekleri araştırdığımda bu şekilde liste kutusunda renklendirme göremedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
.zip renklendirme.zip (Dosya Boyutu: 38,16 KB | İndirme Sayısı: 14)
Cevapla
#2
Arama sırasında zaten bulunan sonuçlar anında elenerek listeleniyor. Diğer alakasız olan sonuçlar görüntülenmediğine göre, neden renkleri değişsin ki?  Süzdürme  yapılmadan sadece renklerini mi değiştirmek istiyorsunuz?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#3
Sayın @mehmetdemiral cevap verdiğiniz, ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler. Arama konusunda örnek olarak hazırladığım için tam anlatamadım boş VT'de fakat çok sayıda kayda sahip bir tablom var ve uzun rakam ve harflerden oluşuyor bazıları. Bunun için arama yaptığım kelime veya rakam liste kutusundaki kaydın neresinde bunun biraz daha belirgin olması ve ilgili kayda kolay ulaşılmasını amaçlıyorum. Liste kutusunda bu istediğim konu mümkün müdür acaba?
Cevapla
Çözüldü #4
Merhaba, liste kutusunda renklendirme işlemi yapamazsın. Liste kutusu yerine alt form kullanıp koşullu biçimlendirme ile renklendirme yapılabilir. Ancak yazılan harflerin renklendirilmesi olayı zor.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task