Skip to main content

AccessTr.neT


Liste Kutusunda Metin Yerine Rakam Görülmesi Sorunu

Liste Kutusunda Metin Yerine Rakam Görülmesi Sorunu

Çözüldü #1
Mrb hocalarım benim sorunum ilişkili tablolarımdan sorgu ile liste kutusuna veri çekiyorum normal sorguyu çalıştırdığım zaman verileri metin olarak görebiliyorum fakat liste kutusunda metin yerine rakam gösteriyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
.rar Liste kutusu.rar (Dosya Boyutu: 136,72 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#2
Merhaba,

Tabloda alan özelliğine Açılan kutu eklediğiniz için bu şekilde görünüyor. Aslında alanda sayı yazıyor ancak siz açılan kutu yaptığınız için ve sütun genişliği ile ilk sütunu gizlediğiniz için metin değerini görüyorsunuz.

Liste kutusunun satır kaynağındaki sorguyu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

Visual Basic Code
SELECT tblBayi.BayiID, tblBayi.BayiAdi, tblSube.ByID, sshUrun.SbID, sshUrun.Tarih, sshUrun.KayitTur, UrunKayit.UrunAdi FROM UrunKayit INNER JOIN ((tblBayi INNER JOIN tblSube ON tblBayi.BayiID = tblSube.ByID) INNER JOIN sshUrun ON tblSube.SubeID = sshUrun.SbID) ON UrunKayit.UrunID = sshUrun.UrunAdi WHERE (((sshUrun.SbID)=[Formlar]![frmUrun]![SbID]));

Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu mutlaka inceleyiniz.
10. Alan Özellikleri "Metin Kutusu" olarak kalmalı, "Liste Kutusu" veya "Açılan Kutu" yapılmamalı.
Cevapla
#3
hocam uyarı ve önerileriniz için teşekkür ederim vermiş olduğunuz kod da sadece ürün adını metin olarak gösteriyor KayitTur tablosu sayı olarak gözükmekte ayrıca vermiş olduğunuz bilgilerle ilgili bir örnek yapıp öğrenmeye çalışacağım teşekkür ederim.
Cevapla
#4
hocam sorun çözüldü tekrar teşekkür ederim
Cevapla
#5
Merhaba, sorun çözüldü mü? Çözüldü ise çözülmüş halini ekleyin. Farklı platformlarda aynı soruyu sorup çözülmediğini belirtmişsiniz.
Cevapla
#6
[b]Yapılmaması Gereken Ölümcül Hatalar[/b][Resim: external_link.png] konusunu mutlaka inceleyiniz.

10. Alan Özellikleri "Metin Kutusu" olarak kalmalı, "Liste Kutusu" veya "Açılan Kutu" yapılmamalı.


bu vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda tablodaki alan özelliklerini metin kutusu yaptım mevcut ilişkileri iptal ettim form üzerinde metin kutusunu açılan kutu yaptım ve mevcut tablolardan veri çektim,burda öğrenmiş olduğum sanırım sizlerinde anlatmış olduğu tablo üzerindeki alan özelliklerinin liste kutusu veya açılan kutu yapmamız gerektiğiydi . Hocam daha yolun çok başındayız sizlerden öğreneceğim çok şey var bizlere o değerli zamanlarınızı ayırdığınız için AccessTr aile teşekkür ederim.
.rar örnek.rar (Dosya Boyutu: 200,46 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task