Skip to main content

AccessTr.neT


Liste Kutusunda Sütunlardaki Değeri Ortalamak

Liste Kutusunda Sütunlardaki Değeri Ortalamak

Çözüldü #1
Herhangi bir liste kutusundaki bir sütunun: sütun başlığı ve bu başlık altında bulunan değerleri ortalı gösterebilir miyiz?
Cevapla
#2
bildiğim kadarıyla doğrudan öyle bir özelliği yok, dolambaçlı yollardan başına boşluk eklenerek yapılabilir. daha öncede parasal /sayısal ifadeleri sağa yaslamak için kullanmıştım, ama sayısal/parasal ifadelerin uzunluğu az çok bellidir, oysa metinsel ifadelerde metnin uzunluğu hem satır hem de sütun bazında çok değişkendir, o nedenle belli bir kalıba oturtmak sorun olabilir. neden böyle bir şeye ihtiyacınız var, nerede kullanacaksınız? 
sorguyu oluştururken Space$(13-Len(ifade)) & ifade gibi bir kodla sağa dayama yapılmıştı
Space(n) ifadesi n tane boşluk karakteri içeren metin dönderir,
Space$(13-Len('123')) & '123' ==> dediğimizde bize 13-3 yani başında 10 tane boşluk olan "          123" ifadesini verir
ama belirttiğim gibi sayısal ifadelerde boyut öngörülebilir 15-20 hane gibi, sizin metinsel verilerinizde metnin uzunluğu maksimum kaç karakter belli m,?
ilgili konu: https://accesstr.net/konu-liste-kutusund...nleme.html
Cevapla
#3
Yani ne için gerekli: Sadece estetik anlamda verilerin daha net okunabilmesi adına, sütun başlıklarını koyu yazdırıp ortalamak istemiştim. Tabirinizle bu kadar kodla, ve zorsa çokta şart değil. Teşekkür ederim. Konu çözümlenmiştir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da