Skip to main content

AccessTr.neT


liste kutusundan seçilen kaydı başka forma (tabloya) aktarma

liste kutusundan seçilen kaydı başka forma (tabloya) aktarma

Çözüldü #1
arkadaşlar aktif formum üzerinde bulunan açılır kutu ile başka bir tablodan kayıt seçip Column komutu ile (başka tablodan seçtiğim verileri), aktif formuma aktarıyorum. Örn: kefil bilgileri formunda açılır kutum var ve kefil girişi yapmam gerekiyor. bu açılır kutuya verileri ortak bilgileri tablosundan alıyorum ve kefil bilgileri formuna aktarıyorum.
Fakat bunu açılır kutudan değil de liste kutusundan seçtiğim kayıtları formuma aktarmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. İlginize şimdiden teşekkür ederim. Bu arada ben şimdi çıkmak zorundayım Ozur ilgilenen olursa cevapları yarın sabah yazacağım. Herkese iyi akşamlar diliyorum...
Cevapla
Çözüldü #2
liste kutusunda da columnu kullanabilirsin. aşağıdaki örneği incele
.rar sledgeabvtolustur.rar (Dosya Boyutu: 14,28 KB | İndirme Sayısı: 406)
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
Çözüldü #3
Sayın Sledgeap ilk öncelikle ilginize çok teşekkür ediyorum..

Özür dilerim ben sorduğum soruda sizden ne istediğimi tam olarak anlatamamışım. (Liste kutusu aktif formum üzerinde olmayacak)
Eklemiş olduğunuz örnekte liste kutusu aktif (kullanılan) formun üzerinde. Benim ise yapmak istediğim, aktif formum üzerinde butona tıkladığımda liste kutusu ekrana gelecek. (Hani sizin süzerek kayıt bulup ve seçilen kayda göre form açtığınız videolu anlatım dersi varya onun gibi liste kutusu gelecek). Ama tek fark seçilen kayda göre form açmayacak. Seçilen kaydı aktif formuma aktaracak.
Kısaca özetlemek gerekirse; Aktif formum üzerinde bulunan KEFİL SEÇ butonuna tıkladığımda Kefil Seç Listesi ekrana gelecek ve ben bu listeden süzerek seçtiğim kayıt aktif formuma yani tabloya aktarılacak.
Sanırım biraz karışık geldi bir açıklama daha yapmaya çalışayım;
Tablo üzerinden anlatayım;
Vatandaş zaten bende ortak bilgileri tablosunda kayıtlı ve bu tabloda kayıtlı başka bir ortağa bu sefer kefil olacak. Konunun özü bu...
Bende kefil bilgileri formumda bulunan KEFİL SEÇ butonuna tıkladığımda ORTAK BİLGİLERİ tablosundan alınan verileri LİSTE KUTUSU ile süzerek seçilecek kaydı KEFİL BİLGİLERİ formuma aktarmak istiyorum. Ve böylece ortağın hem ORTAK BİLGİLERİ tablosunda kaydı olacak ve ayrıyeten de KEFİL BİLGİLERİ tablosunda da ayrı bir kaydı olacak.
Sayın üstatlar; benim sizden ricam liste kutusuna çift tıkladığımda seçilen kaydı KEFİL BİLGİLERİ formuma aktaracak kod lazım.
Örneği buraya ekleyemiyorum çok sayıda ilişkili tablo ve veri içerdiğinden dolayı. Ama illa gerekecek olursa bi şekilde eklerim.
İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum, saygılarımla
Cevapla
Çözüldü #4
Arkadaşlar sorduğum sorun cevabını uğraşa uğraşa yani yap boz taktiği ile kendim çözdüm Img-grin Yine de bana bu konuda yardımcı olan sayın Sledgeap'aç ok tşk ediyorum.
kod;
Forms![KEFILUSTFORM]![KEFILALTFORM]![Alan Adı] = KefilSecListesi.Column(0)
şeklinde adres belirtmem gerekiyormuş Img-grin Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar...
Cevapla
Çözüldü #5
Sayın teo81a
kodu bizlerle paylaştığın için teşekkürler
Sayın sledgeab örnek için teşekkürler
Cevapla
Çözüldü #6
Rica ederim Sayın Hakanuss;
Ama benim paylaştığım kod tabiri caizse devede kulak kalır tabi, asıl emeği olan ve herkese yardım eden sayın üstatlara her zaman müteşekkirim. Saygılarımla,
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da