Skip to main content

AccessTr.neT M.


Mail Şifremi Unuttum

Mail Şifremi Unuttum

#7
Sayın Dartmol,

Bir önceki mesajda size sunulan örnek konular YASAL olarak iligli her bir eposta servis sağlayıcının kendi sayfası üzerinden uygulanmasına dair işlemler içermektedir.fakat,

Alıntı:...birinin e posta şifresini öğrenmem gerek...

görülmektedir ki,OLUMSUZ ve YASAL olmayan bir AMAÇ içeren bir düşünce ile böyle bir talepte bulunmaktasınız.

Sayın ozan bey tarafından yazılan ifadenin kendilerinin de izni ve hoşgörüsü ile biraz daha açmak sureti ile,bu YASAL OLMAYAN talebinize yönelik aşağıdaki hususları,sizin için CAYDIRICI ve YAPTIRIM SAĞLAYICI olması adına belirtmekte fayda var kanısındayım.

HANGİ ZİHNİYET VE AMAÇ İLE OLURSA OLSUN bir başkasına ait bir bilgiyi,bilişim üzerinden ele geçirmek,tedarik etmek ve bunları kullanmak ya da kullanıma sunmak,yasal kanun gereği SUÇ kapsamındadır ve bu durum tespit edildiği takdirde de yasal süreç devreye girerek kişi ya da kişiler hakkında soruşturma işlemlerinin başlatılması sebebidir.

Bilişim Suçları Kanunu

Bilişim sistemine girme

MADDE 243. – (1)
Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adli para cezası verilir.

MADDE 243. – (3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme

MADDE 244. – (1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

MADDE 244. – (2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Yukarıda yazılı resmi kanunda geçerli olan suçları işlemeyiniz ve işlenmesine izin vermeyiniz.

bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da